Garbės kodeksas: tesėk žodį, ir kiti tesės

„Atviras, linksmas, pasauliu susidomėjęs, vertinantis draugus, kurie tuo pačiu atsako jam,“ – buvo ir daugiau prasmingų apibūdinimų, kuriuos klasės auklėtoja Regina Žąsytienė pasakė apie Papilės Simono Daukanto gimnazijos abiturientą Žilviną MASIULĮ. Vaikinas – vienas tos puikios klasės, kuri buvo įvardinta „Metų klase,“ mokinių.  Ilgai kalbėjomės su Žilvinu, ir, atvirai pasakysiu, išgirdau tiek pozityvių minčių, kiek negirdėjau labai seniai. Mintis, kad pokyčius, draugystę, lyderystę, pagarbą vyresniesiems ir draugams  reikia pradėti nuo savęs, buvo pagrindinė. „Artimieji, draugai, mokytojai, organizacijų, kuriose dalyvauju, vadovai – gerbiu juos, ir pats stengiuosi būti garbingu,“- sako vaikinas.

Garbės kodeksas:  Žilvinas Masiulis sako, kad gyvenimas  laikantis taisyklių, kurios ir šiaip yra būtinos, sukuria  pasitikėjimą žmogumi, leidžia būti atviru, padėti ir pagalbos paprašyti. Sau pritaikytos garbingo elgesio taisyklės sulaiko nuo melo, pats atviriau priimi kitus žmones. „Man bendravimas, mokymasis iš kitų žmonių svarbu. Manau taip yra todėl, kad nuo mažens mus teisingai auklėjo tėvai. Paauglystėje susidomėjau šaulių veikla, krepšiniu. Čia vėlgi sutikau puikių lyderių. Ypač Šaulių organizacijoje tarnauja rašinių spaudoje vertų vadų, apie kuriuos visuomenė nežino. Jie mums yra garbingo elgesio pavyzdžiu. Nėra paslėptų temų – kalbamės apie pareigą tėvynei ją apginant, apie tarnybos garbę, bet dažniausiai mus paakina atkreipti dėmesį į jaunus žmones, kurie pasimetę pasirinkimuose, elgiasi taip, kad gali kilti bėdų. Nelikti abejingu – pasikalbėti, susidraugauti ir pamėginti padėti,“- sako Žilvinas, ir  tokios jauno žmogaus mintys nustebina. Pripažinkime, nesame pratę prie atvirumo, kai kalbamės apie savigarbą, pagarbą ir pastangas padėti kitiems. Žilvinui jau seniai pamirštas metas, kai buvo nejauku mintis ir nuomonę išsakyti balsu.

Vaikinas sako, kad pirmoji veikla, kuria susidėmėjo, buvo Šaulių sąjungoje. Dvylikametis pradėjo lankyti užsiėmimus iš karto po to, kai organizacija susibūrė gimnazijoje.

Daugiau Roma Jonikienė šeštadienio, vasario 20 d. VIENYBĖJE.