Geriausia, kai sutampa ir pomėgiai, ir mokslai

Jie aktyvūs, besidomintys įvairiais dalykais, kuriantys  ir darantys projektus, kurie nebetelpa mokyklinės programos rėmuose. Jie smalsūs, kūrybiški ir ryžtingi, supranta,  kad jų veikla nėra tik jiems svarbi ir naudinga.  Jie žino, kad galbūt   tai kada nors bus pritaikyta  net sprendžiant globalias problemas. Viena tokių – Ramučių gimnazijos vienuoliktokė Gabija Vėlavičiūtė.

Visada galvojau, kad vienuoliktoko pats geriausias laikas mokykloje: dar nespaudžia  egzaminų ir studijų pasirinkimo terminai, mokaisi to, kas tau atrodo svarbiausia, ir laiko įvairiausioms veikloms iki valiai. Kad laisvo laiko gimnazistui  nėra taip daug, įsitikinau derindama  pokalbio laiką su Gabija Vėlavičiūte. Tai išvyka į studijų mugę  ar į universitetą, tai mokinių tarybos posėdis ar susitikimas Jaunimo apskritojo stalo valdyboje.

Ramučių gimnazijos vienuoliktokė Gabija Vėlavičiūtė  tikina, kad geriausia, kai esi tikras savo pasirinkimais. Tačiau visada atrandi naujų dalykų, tad siaurais savo pasirinkimais gali nusivilti.  O dar geriau, kai sutampa ir pomėgiai, ir mokslai. Kol kas Gabijai mokslai ir pomėgiai nėra labai nutolę vienas nuo kito.

Visada jai patiko gamtos mokslai: ir kai pradėjo nuo pasaulio pažinimo pradinėse klasėse, ir kai atsirado biologija, fizika, ir aštuntoje klasėje – chemija. “Ypač  pasiseka, kai sutinki ypatingą mokytoją, kuri tave sugeba sudominti, uždegti. O kai pradedi daryti kokį darbą, tave veda pirmyn. Tas mokytojo ir mokinio bendradarbiavimas, ryšys, ne tik skatina mokytis, bet ir domėtis, ir veikti“, – taip apie savo chemijos mokytoją  Vaidilutę Šepkauskienę sakė Gabija.

Ką reikia daryti, kad tave pastebėtų, kaip aktyviausią visuomenininkę?  “Ne gausa organizacijų, ne kiekis pareigų, o veiklos kokybė yra svarbiausia”, – tikina Gabija.

Daugiau Lilija Smalakienė šeštadienio, vasario 1 d. VIENYBĖJE.