Gimnazijos balsas išeina…

Išeina į pasaulį, išeina mokslo siekti… Lietuvai jaunimas turi aukso vertę. Išleisdami vaikus į pasaulį – laukiame sugrįžtant. Ventos gimnaziją baigia Domantas MANČIUS, vaikinas, apie kurį kalbinti pedagogai sakė: gimnazijos balsas. Domantas ilgą laiką talkino Ventai –  muzikos mokyklai, gimnazijai, Kultūros namams vesdamas renginius. Jam scena, keli muzikos instrumentai, kuriais groja, yra jaunystės palydovai.

„Esu ventiškis, čia gimęs ir užaugęs. Mano abu tėvai – Akmenės krašto žmonės, viena močiutė gyvena Akmenėje, kita Ventoje. Man gimtinė – pats gražiausias ir mieliausias kraštas. Jei kada taip susiklostytų gyvenimas, žinoma, kai įgysiu profesiją, mielai sugrįžčiau dirbti į Akmenės rajoną.  Čia patyriau viską, ką geriausio gali duoti šeima, gimnazija, žmonės, kurių daugelį  pažįstu,“- sako Domantas.

Dabar abiturientams pats egzaminų įkarštis. Domantas, kaip ir jo bendramoksliai, mums kalbantis, jau buvo „paragavęs“ lietuvių kalbos ir literatūros egzamino. Laukia matematikos, anglų kalbos ir geografijos. Norėtų studijuoti  inžinerijos mokslus Kauno technologijos universitete. Tokia galėtų  būtų jauno žmogaus ateitis. Domantas puikiai supranta, kad šiandien skina dvylikos mokslo metų vaisius. Sako, kad didžiausi motyvuotojai mokytis buvo tėvai. „Pradinėse klasėse tai tikrai spaudė… tikrino, jei ko nesuprasdavau – padėdavo. Bet ir vyresnėse klasėse, netgi dabar, visada klausė, kokie pažymiai. Jei tik gaunu mažesnį pažymį, nei septyni – pamokymą apie mokslo svarbą pasako.  Tai tik į gerą. Drausmė labai praverčia,“ – linksmas jaunuolis Domantas Mančius, ir atvirai pasakoja apie tėvų rūpestį jo ateitimi.

Daugiau Roma Jonikienė šeštadienio, birželio 12 d., VIENYBĖJE.