Greitieji testai, kaip neskani, bet valgoma dešra

Rugsėjo 9 – ąją švietimo ir kitų įstaigų  darbuotojai galėjo išsitirti greitaisiais serologiniais testais – leidę bakstelti į pirštą ir paimti šiek tiek kraujo. Viena tokių vietų, kur buvo galima pasidaryti testą – Jaunimo ir suaugusiųjų švietimo centras  žmonių antplūdžiu girtis negalėjo. Nors, kaip teigė kalbintų švietimo įstaigų vadovai, siūlyta viešai ir oficialiai.

Apie  greituosius serologinius  testus – jų nepraktiškumą, o ir neskaidrų pirkimą, sumokant keletą milijonų eurų, rašė laikraščiai, rodė televizija, netgi įvardijo  neatsakingus valdininkus, o  Sveikatos ministerijos  viceministrė atsistatydino. Greitieji koronaviruso testai, nustatantys antikūnus kraujyje, geriausius rezultatus rodo praėjus 14-50 dienų nuo pirmųjų ligos  simptomų, todėl netinka pradinei koronaviruso diagnostikai. Apie tai kalba mokslininkai ir  medikai.

Pinigai neatsakingai išleisti, greitųjų testų pripirkta tiek, kiek šalyje nėra testuojamųjų, tad ministrui A. Verygai ir jo idėjų palaikytojams tenka suktis iš situacijos. Sugalvojo testuoti atskirų profesijų, valdiškų įstaigų, regionų darbuotojus ir gyventojus galimai moksliniais tikslais. Tai, kas vyksta, primena buitinį neatsakingumą, koks neretai nutinka neapgalvotai  perkant maisto produktus. Nusiperki dešros, paragauji – neskani… Bet produktas kokybiškas, galiojimo laikas ilgas, ką daryti? Nedora būtų į šiukšlių dėžę mesti. Tad kepi picą… pridedi papildomų ingredientų, užtarkuoji sūrio…

Daugiau  Roma Jonikienė  trečiadienio, rugsėjo 16 d. VIENYBĖJE.