Gyvenimas  su sportu. Sportas gyvenimui

Geriausia mokykla – tai sporto salė. Nėra ten vietos glamūrui ir farsui, – yra tik noras atkakliai treniruotis“, – ant savo socialinio profilio sienos yra užsirašiusi Kristina Normantienė. Nuo vaikystės prasidėjusi draugystė su sportu spalio pabaigoje Naujosios Akmenės gyventojai atnešė kol kas didžiausią gyvenimo laimėjimą – pasaulio čempionės titulą.

Kristina Normantienė triumfavo Vilniuje vykusiame planetos štangos spaudimo čempionate veteranų grupėje. 40-metė sportininkė nuo krūtinės išspaudė 50 kilogramų svorio štangą. Iš pirmo žvilgsnio šis rezultatas gali pasirodyti nelabai įspūdingas, bet viską keičia pačios sportininkės  išvaizda. Coliuke dažnai pavadinama Kristina yra  150 cm ūgio, o pasaulio čempionate rungėsi svorio kategorijoje iki 47 kilogramų. Kitaip tariant, sportininkė išspaudė didesnio už savo svorį sunkumo štangą. Sutikite, skamba įspūdingai.

Į sunkumų kilnojimą K.Normantienė atėjo prieš kelerius metus, kai pasibeldė į Naujojoje Akmenėje įsikūrusio sporto klubo „Partinis Gym“ duris. Klubo savininkas ir treneris Mindaugas Urbaitis iškart suprato, kad į  „gavo“  neapšlifuotą deimantą. „ Kristina jau buvo sportavusi anksčiau. Aišku, štangos jai buvo naujiena, bet iškart pamačiau, kad šiam sportui ji turi duomenis ir talento. Nieko nuostabaus, kad gana greitai atėjo ir rezultatai“, – „Vienybei“ pasakojo M.Urbaitis.

K. Normantienė šiais metais jau tapo ir Lietuvos čempione, beje, aukštesnėje svorio iki 50 kg kategorijoje, kur susidūrė net su didesne konkurencija nei pasaulio čempionate….

Visas Gedimino REKLAIČIO rašinys lapkričio 13 d. numeryje