Įdomaus gyvenimo troškulys malšinamas TAU

Lietuvos trečiojo amžiaus universiteto lankytojai kaip priesaiką kartoja frazę, pasakytą jo sumanytojo ir įkūrėjo M. Čoboto: „Noras įdomiai gyventi į pensiją neišeina“. Šie žodžiai įvairiausiomis prasmėmis rugsėjo 25 – ąją Naujosios Akmenės kultūros rūmuose pasakyti daug kartų. Jie nuskambėjo himne, linkėjimuose, įteikiant dovanas ir sveikinant kolegas. Naujosios Akmenės TAU paminėjo susibūrimo ir veiklos penkmetį. Susikūrė jis 2015 metų rugsėjo 30 dieną.

Naujosios Akmenės TAU studentai popietėje, pavadintoje „Laiko sūkuryje“,  džiaugėsi jaunyste. Juk sambūriui, kuris per Lietuvą nuvilnijo prieš dvidešimt penkerius metus, rajono centre jau penkeri, o studentų gretos vis pildosi tarytum upė vandeniu. Visus tuos metus universitetui vadovauja rektorė Rimana Vapsvienė, prorektorė Genovaitė Sakavičienė, veiklas „dėlioja“ fakultetų dekanai. Tai nėra skambios pareigos, tinkamiausias žodis viskam apibūdinti – atsakomybė, juk užsiėmimus lanko per šimtą studentų. Lietuvos trečiojo amžiaus universiteto įkūrėjas profesorius M. Čobotas sudėliojo idėją, kad tai  ne pelno siekianti savarankiška, savanoriška respublikinė visuomeninė organizacija, savo veikla užtikrinanti vyresnio amžiaus žmonių integraciją į visuomenę, skatinanti  efektyvų, produktyvų ir turiningą gyvenimą, palaikanti  darbingumą, fizinį aktyvumą, kelianti žinių ir kultūros lygį…  Kalbėdami apie TAU Naujojoje Akmenėje nepaneigtume nė vieno įkūrimo deklaracijoje parašyto žodžio.

Popietėje dalyvavo Seimo narys V. Ąžuolas, jo padėjėja J. Žilienė,  meras V. Mitrofanovas, vicemeras T. Martinaitis, parapijos klebonas O. Jurevičius, Naujosios Akmenės miesto seniūno pavaduotoja S. Norvaišienė. Penkmečio popietėje sulaukta ypatingų Naujosios Akmenės trečiojo amžiaus universitetui svečių – TAU veiklos šalyje koordinatorės rektorės dr. Zitos Žebrauskienės, jos padėjėjos Vidos Jarašiūnienės. Kad susiėjimas būtų spalvingas ir nuotaikingas, talkino Meno mokykla ir Kultūros centras. Į scenos papuošimus dėmesį atkreipė ir svečiai, kurie gal mūsų krašte svečiavosi pirmą kartą, ir saviškiai. Kad bus sveikinimų ir apdovanojimų – išdavė scenos kamputyje „susispietę“ popieriniai pasipūtę maišeliai.

Romos Jonikienės publikacija trečiadienio, rugsėjo 30 d. „Vienybėje“.