Ir iš kur tas akinių brangumas
Stebiuosi, stebiuosi ir nenustoju stebėtis – iš kur tas akinių brangumas? Kas tame į saują telpančiame „įrenginyje“ tokio ypatingo, kad prie šiuolaikinių technologijų kainuoja „baisius“ pinigus. Vargu, ar atsakymas leistų pasijusti geriau, juk nuo žinojimo akiniai neatpigtų.
Po poros metų atėjo laikas akis „pastiprinti“ naujais akiniais. Užėjau į optikos parduotuvę. Rėmeliai, kurie patiktų, pribloškė kainomis, kurios prasidėjo nuo 90 eurų. Tai mažiausia suma už mažą plastiko gabalėlį. O kur dar optika… Žodžiu, pigiausi akiniai kainuotų 300 eurų. Nežiūrėjau jokių išskirtinių firmų rėmelių, kurie labai patiktų, nes jų kaina be optikos viršytų sumą, už kurią galiu įsigyti akinius. Tiesa, buvo rėmelių akcija, kurie kainavo iki 30 eurų. Bėda, kad į juos negalima įdėti norimų stiklų.
Pasidarė įdomu, kaip akinius nusiperka vargingai gyvenantys žmonės. Atsakymas paprastas – perka turguose, prekybos vietose akinius, pavadintus „skaitymui“, kurie akims sveikatos tikrai neprideda. Gal yra kokių lengvatų įsigyjant optikoje akinius? Dauguma pacientų, sužinoję, kad teks nešioti akinius, šią žinią priima kaip neišvengiamybę. Tačiau dažnas skundžiasi, kad jiems finansiškai sunku akinius įsigyti ar pakeisti naujais. Valstybinės ligonių kasos Vaistų kompensavimo skyriaus specialistai yra pateikę paaiškinimą, kad vadovaujantis kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių sąrašu lęšiai yra kompensuojami tiek vaikams, tiek suaugusiems asmenims. Tačiau regėjimo neįgalumo lygis turi būti labai didelis.
Daugiau Roma Jonikienė trečiadienio, rugsėjo 18 d., VIENYBĖJE.