Ir virtas kiaušinis pavojingas

Oras šyla. To ir laukėme. Juk  mūsų viltys, įsivaizduojami įspūdžiai  lekia į vasarą. Daug dirbame, pavargstame, ir ne tik nuo darbo, bet ir nuo nervinančios informacijos, viešų kvailysčių, ne ten sudėliotų akcentų, kai visa šalis įtraukiama į dėmesio nevertas diskusijas, o rimti dalykai lieka užribyje… Ir štai ateina Velykos.  Reikia giliai įkvėpti, iškvėpti, apie blogus dalykus galvoti po Velykų, o dabar – pasimelsti. Ir jokiu būdu nepamiršti  kiaušinių. Nors nuoširdžiai religingi žmonės vis pataria nesusitelkti į velykinę puotą ir kiaušinių marginimą.

Neieškant išpūstų žodžių sveikinimui sulaukus šventų Velykų, linkiu valgyti daug kiaušinių. Ne vieną ir ne tris, vidutiniškai 6 – 8 kasdien. Subalansuotos mitybos specialistai taip pataria. Tuo tarpu mano puikioji kaimynė, laimingai įkibusi į devintą dešimtį, nesupranta, kodėl taip pasikeitė medikų rekomendacijos. Ji prisimena, kad tuomet, kai jai buvo 30 – 40 metų, kai gamykloje dirbo pamainomis, o apetitas buvo toks – dešimt kiaušinių vienu kąsniu galėjo praryti, skelbta, kokią didelę žalą kiaušiniai daro… Bet kiaušinių parduotuvėje retai aptikdavai, tad sveikata „negedo“.  O dabar, filosofuoja kaimynė, kai kiaušinių gali dešimtimis  nusipirkti – valgyti nebegali. Tad valgykime, kol galime.

Bet netgi virti kiaušiniai yra pavojingi. Jei per Velykas į svečius ateis linksmų žmonių, ypač neklaužadų vaikų ar pašėlusių diedukų, jie gali sugalvoti vienas kitam smarkiai ridenti ar per stalą pametėti kiaušinį. Buvo pas mus toks juokas, kai viešnia pasipuošė balta palaidine, o juokus mėgstantis diedukas, kad nereikėtų pakelti lėkštės su visais kiaušiniais, mestelėjo viešniai vieną. Tas buvo minkštai virtas, nes  kiaušinius  valgantiems su sviestu ar krienais, tokie labiausiai patinka. Minkštai virtas kiaušinis pataikė į raktikaulį ir skilo, trynys išbėgo ant palaidinės. Ir dėmė gražiai įsikomponavo atlape,  buvo lyg geltona sagė. Šiaip mes mažokai turėjome takto, tad juokėmės iki ašarų. Išvada – kiaušinius virkite kietus.

Daugiau Romos Jonikienės pamąstymų šeštadienio, balandžio 20 d. „VIENYBĖJE“.