Iš televizijos ekrano skambėjo ir akmeniškių liaudiška muzika

Akylesni Lietuvos nacionalinės televizijos žiūrovai pastebėjo, kad pirmąją vasario savaitę vis pasirodydavo anonsas apie laidą „Duokim garo!“. Buvo skelbiama, kad šioje liaudiškos muzikos laidoje vasario 7 dieną „garo duos“ mokytojų kapela iš Joniškio. Mūsų rajono gyventojai, pamatę laidos anonsą, išvydo ir kelis jiems pažįstamus veidus iš savo krašto.

2020 metų rugsėjo 12-oji buvo šeštadienis. Buvo puiki, saulėta diena. Vidurdienį iš Akmenės ir iš Naujosios Akmenės autobusėliu išvažiavome į Joniškį. Ten persėdę į kitą  Joniškio meno mokyklos autobusą, po 3 valandų pasiekėme Vilnių. Autobusas pasuko į S. Konarskio gatvę ir sustojo prie didžiulio LRT televizijos pastato. Mums, įeinantiems televizijon, darbuotoja nuotoliniu termometru pamatavo temperatūrą, dėvėjome ir veido kaukes, nes karantinas nebuvo atšauktas. Visai šalia šios patalpos – ir didžioji LRT televizijos studija, kurioje jau repetavo, o kiek vėliau buvo ir filmuojamos anksčiau už mus atvykusios kapelos. Neilgai teko laukti. Atėjo ir mūsų eilė žengti į didžiąją LRT studiją. Ten darbavosi didelė laidos „Duokim garo!“ kūrybinė komanda – režisierė, operatoriai, apšvietėjai, laidos vedėjos… Po keletą kartų repetavome muzikinius. Po repeticijos – į LRT didžiąją sceną. Šalia mūsų  – Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokyklos mokytojų liaudiškos muzikos kapela.

Nufilmavus kelias dainas ir instrumentinius kūrinius, kuriuos atliko Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokyklos mokytojų liaudiškos muzikos kapela, vadovaujama Editos Rudienės, atėjo ir mūsų – Akmenės rajono meno mokyklos mokytojų liaudiškos muzikos kapelos, vadovaujamos Algio Gulbino – laikas. Televizijos laidai buvome paruošę 3 kūrinius. Smuikais griežė mokytojai Danguolė Vanagienė, Stanislovas Altukavičius ir Romena Šimkuvienė, akordeonu grojo buvęs ilgametis Naujosios Akmenės muzikos mokyklos mokytojas Algimantas Jonas Milius, dainavo ir birbynėmis grojo mokytojas Algis Gulbinas bei šio teksto autorius, trimitu grojo iš Ispanijos atostogų į Naująją Akmenę grįžęs, o vaikystėje buvęs Naujosios Akmenės muzikos mokyklos moksleiviu Vladislavas Šalinas, elektriniu kontrabosu grojo mokytojas Rimantas Gintauskas, o mušamaisiais instrumentais – mokytojas Tautvydas Karalius.

Visi Valdo Bagavičiaus įspūdžiai trečiadienio, vasario 24 d., VIENYBĖJE