Įspėjimas streiku

Ketvirtadienį, lapkričio 28 dieną,  keturios mokyklos ir šešios priešmokyklinės ir ikimokyklinės Akmenės rajono ugdymo įstaigos skelbia įspėjamąjį streiką. Streikas vyks dvi valandas nuo įstaigos darbo pradžios. Mokyklose nuo 8  iki 10 valandos. Švietimo ir ugdymo įstaigos neveiks ir nepriims vaikų.

Visi tėvai yra informuoti, kad pasirūpintų  atžalomis. Streikas tuo pačiu metu vyks visose šalies ugdymo įstaigose, kuriose veikia Švietimo ir mokslo profesinė sąjunga. Streikas rengiamas, nes valdžia neįvykdė savo pažadų – „nerado” žadėtų lėšų pedagogams. Šalies Vyriausybei nevykdant pažadų švietimo bendruomenei, Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga jau ėmėsi veiksmų: spalio mėnesį surengė mitingą, kuriuo siekė dar sykį atkreipti valdžios dėmesį į save, į šalyje vykdomą švietimo reformą. Po lapkričio 28 dienos  įspėjamojo streiko, jei nepavyks sutarti dėl esminių pokyčių, turėtų prasidėti visuotinis neterminuotas streikas.

Streikuos tos ugdymo įstaigos, kuriose veikia profsąjungos, kitos, tokių susivienijimų neturinčios, dalyvauti įspėjamojoje akcijoje negali – tai draudžia įstatymai. Bet galima sukurti pirmines profesines organizacijas ir būti pilietiškais. Nestreikuojančių įstaigų darbuotojai gali kitaip palaikyti streikuojančius kolegas. Taip pat ir tėveliai prašomi palaikyti pedagogus, rašyti elektroninius laiškus į Švietimo, mokslo ir sporto bei  Finansų ministerijas.

Daugiau Ramūnas ZNUTO, Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos pirmininko pavaduotojo, publikacijoje trečiadienio, lapkričio 27 d., VIENYBĖJE.