Išskirtiniu pomėgiu „užkrėtė“ šeima

Akmenės gimnazijos abiturientė Odeta OSTRAUSKYTĖ dėmesio sulaukė senokai. Jai tiktų visi puikios gimnazistės apibūdinimai – gera mokinė, šokėja, sportininkė, savanorė, renginių organizatorė. Vieną merginos pomėgį nuslėpsiu, kad būtų intrigos skaityti toliau… Nesunku suprasti, kaip nelengva užimtam, aktyviam jaunam žmogui laikytis karantino reikalavimų. Paklausta, ko ilgisi labiausiai, Odeta nesuabejoja: draugų ir renginių. Mokslas, jo ilgėtis nereikia, kasdien šalia, nors ir per atstumą nuo gimnazijos.

Pirmąjį mudviejų pokalbį prireikė trumpam atidėti. Po skambučio Odetai sužinojau, kad ji gimnazijos mokinių tarybos posėdyje nuotoliniu būdu. „Nejau ir šiomis aplinkybėmis posėdžiaujate?“- nustebusi paklausiau. „Kiekvieną trečiadienį susieiname vaizdo pokalbiuose. Šį kartą aptarėme, kaip mums sekėsi paminėti Sausio 13 – ąją. Dabar ruošiamės pilietinei pamokai Vasario 16 – ąją. Tarėmės, kaip įspūdingiau tai padaryti,“ – pasakojo Odeta. Paklausta, koks jos požiūris į mokslą be kontaktų, abiturientė nesiguodė. Ji savarankiškam mokymuisi visada skyrė nemažai laiko, tad pokyčių nedaug, tą patį daro ir dabar. Labiausiai pasiilgo draugų ir renginių, pasiilgo šurmulio, kokiu buvo pripildytas aktyvaus Akmenės jaunimo gyvenimas. Pasiilgo savanoriavimo  jaunimo centre IVIDU. Nors daugeliui merginos bendramokslių nelengva susidoroti su vienišumu, ilgu buvimu su savimi. Apie tai bendramoksliai taip pat pasikalba… per nuotolį.

Dabar ir laikas planuojamas kitaip, jo daugiau lieka – Odeta pyragų šeimai iškepa. Mergina nemažai pasiekė lengvojoje atletikoje – ji bėgikė. Šoka tautinius, pramoginius šokius. Mieliausia pamoka – istorija. Jau galima pasidalinti intriga – išskirtiniu pomėgiu ją sudomino šeima. Pirmiausia tėtis Arūnas Ostrauskis, įkūręs muziejų, atvėręs dukrai duris į archeologiją, kuria pats labai domisi.

Daugiau  šeštadienio, sausio 23 d., VIENYBĖJE.