Jau antras karantino mėnuo

Trisdešimt varnėnų sutūpė aukščiausiose ąžuolo šakose ir švilpauja kiekvienas savo giesmę lyg diskutuotų apie kažką.  Suskaičiavau juos. Matyt visi kaimynai susirinko, nes kieme tik  penki  inkilai.  Gal svarsto savo reikalus, gal apkalba mūsų, žmonių, gyvenimo peripetijas. Kažin kaip mes jiems atrodome? Nors ir patys vieni kitus įvairiai vertiname.

Vėjas nurimo, vakaro saulė jau smuktelėjo už horizonto. Tyliai žemėn plevena slyvų žiedlapiai.  Galiu sau gėrėtis pavasario dovanom nedrausminama karantino sąlygų ir galvoju apie savo artimus žmones, kurie priversti būti ketvirtajame daugiabučio aukšte… Kaimo privalumai prieš miesto patogumus.  Ir negaliu pasidalinti.

Jau antras karantino mėnuo. Skirtingi išbandymai. Kai kas pasiryžo visai nekelti kojos iš namų, tik kartą per savaitę parduotuvėn išsiruošia. Dar neliūdi: remontuoja namus, kuria būsimų švenčių scenarijus. Kai kas po vaikų pamokų susisodina į automobilį šeimą ir išvažiuoja į miškus. Dar neliūdi. Kai kas eina vaikščioti labai anksti ryte. Dar neliūdi.  Tie mano pažįstami, kurie dar neliūdi, turėjo neišnaudotų atostogų. Tad tas mėnuo ir praėjo pakankamai ramiai. Tačiau artėja atostogų pabaiga… Nežinia ima kelti rūpesčių: darbo kai kam gali visai nebebūti… Kitaip išgyveno  tą laiką žmonės, kurie uždarė savo verslą, nes priverstinis poilsis jų nedžiugino. Patirtys išryškino svarbiausius dalykus, vertė išmokti pamokas.

Manau, dauguma išmoksime. Ir nesvarbu, kad biografijoje liks metai, kuriais tik… plovėme rankas. Tikiu, kad  prieš virusą laimėsime tik dėl žmonių sąmoningumo ir mokslo.  Tačiau ne dėl valdžios sprendimų, nors jie norės tuos laimėjimus sau prisirašyti.

Mano karantino laikas paženklintas nugaros  skausmais. Džiaugiuosi, kad turiu kolegas, kurie mane gydo, kaimynus, kurie padeda įveikti sunkumus. Ne sistema, bet veikia. Todėl patirtis rodo, kad  vietoje geriausiai reikalai išsprendžiami. Savivaldybės  savo reikalus sutvarkė greičiau, o reikalai, kuriuos valdo šalies valdžia, ne. Ir sveikatos apsauga, ir švietimas…

Daugiau Lilija Smalakienė  šeštadienio, balandžio 25 d., VIENYBĖJE.