Jauku ir saugu. Tai apie gyvenimo rudens namus

Vyresnių nei 65 metų žmonių Europoje, o taip pat ir Lietuvoje per pastarąjį dešimtmetį padaugėjo 2,6 proc. Rajone tokių žmonių daugiau nei penktadalis. Ne  visų žmonių gyvenimo saulėlydis palydimas artimųjų rūpesčio, nemažėja  vienišų. Išeitis neretam – gyvenimo ruduo socialinės globos namuose.

Rajono socialinių paslaugų namų direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalams Marina  Čiapienė pastebi, kad rajone socialinių paslaugų poreikis auga, o klientų, norinčių apsigyventi globos įstaigoje, daugėja. Įvairios priežastys nulemia  vyresnių žmonių slaugos ir priežiūros poreikius. Tokių, kuriems darosi per sunku patiems tvarkytis,   daugiau yra kaimo vietovėse, atokiuose vienkiemiuose.

Institucinę socialinę globą – tiek trumpalaikę, tiek ilgalaikę suaugusiems asmenims su negalia ir senyvo amžiaus asmenims teikia Akmenės rajono socialinių paslaugų namai, kuriuose yra 120 vietų. Šiuo metu gyvena 119 asmenų.

Dėmesiu ir rūpesčiu su gyventojais dalinasi  88 įvairių sričių darbuotojai.  Ne kiekvienas žmogus gali dirbti globos įstaigoje – tam reikia turėti pašaukimą bei išsilavinimą. Socialiniai darbuotojai privalo turėti socialinio darbuotojo išsilavinimą, o socialinio darbuotojo padėjėjai – išklausę specialius kursus. Akmenės rajono socialinių paslaugų namuose šiuo metu laisvų darbo vietų nėra. Daug darbuotojų čia dirba nuo įstaigos susikūrimo pradžios, ne vienas turi ilgametę patirtį.

Daugiau publikacijoje  šeštadienio, vasario 15 d., VIENYBĖJE.

Nuotraukoje: socialiniai darbuotojai su gyventojais po renginio