Jungia Režisieriaus asmenybė

Jungia Režisieriaus asmenybė

Ventos miesto biblioteka, ruošdamasi kraštiečio, legendinio režisieriaus Juozo Miltinio gimimo 110-osioms metinėms, į svečius pakvietė Panevėžio Juozo Miltinio palikimo studijų centro direktorę A. Mikelinskaitę ir kino bei teatro aktorių A. Kelerį. Renginyje į Juozo Miltinio asmenybę pažvelgta per jo santykį su knyga.

Renginyje bibliotekininkė Daiva Balčiūnaitė perskaitė dvasininko, dabar jau amžinąjį atilsį Vincento Gauronskio prisiminimų fragmentų. Juozo Miltinio ir Vincento Gauronskio motinos buvo seserys, kurį laiką Miltinių vaikai glaudėsi pas Gauronskius. Labai dėmesingai popietės dalyviai žiūrėjo režisieriaus A. Kelerio sukurtą filmą „Juozas Miltinis: knygos gravitacija“.

Ventos bibliotekininkės miesto skaitytojams dovanojo labai šviesų, gražų, sielas praturtinusį renginį. Bibliotekoje veikė spaudinių paroda, skirta režisieriaus Juozo Miltinio 110-osms gimimo metinėms. Tarpus tarp pasakojimų pripildė kanklininkės Aistės Nainytės ir birbynininko Gintauto Jankaus grojimas.

 

Į Ventą pakviestiems svečiams bibliotekininkės parūpino ekskursiją po Ventos regioninį parką. Jie aplankė stogastulpį J. Miltiniui Ramoniškėse, memorialinę lentą prie geležinkelio stoties pastato. Tada, kai čia gimė J.Miltinis, buvo Dabikinė, o dabar tai Ventos miesto teritorija. Aplankytos vietos svečiams padarė didelį įspūdį. Jie nusilenkė ir S. Daukanto atminimui. Apie režisierių ir bibliofilą Juozą Miltinį renginyje mintimis pasidalijo Viešosios bibliotekos direktorė Z. Sinkevičienė.

Julija Sejavičienė

Plačiau rugsėjo 20 d. „Vienybėje“