Kai namuose darosi ankšta, meilei vietos vis tiek nepristinga

Tokią mintį padiktavo susitikimas su Vilma Janone, jų šeimai kraustantis į naujus namus. Apie Vilmą labai šiltai atsiliepia Paramos šeimai centro specialistės, besirūpinančios vaikų globa ir įvaikinimu. Tikrai yra dėl ko: Vilma šešių vaikų mama. Tiesa, du vyresnieji jau savarankiški. Namuose – keturi: Ūla, Linas, Saulė ir Karina. Keturi kol kas. Nes ir mamos, ir vieno berniuko globos namuose mintyse – viena šeima.  Taigi apie meilę, vaikus,  globos ypatumus ir naujus namus.

Susitikome pačioje kraustymosi sumaištyje, tad kalbėjomės naujųjų namų sodelyje. Naujų namų prireikė, nes augant vaikams, jiems reikia daugiau erdvės, kiekvienas nori savo kambario ir spintos. O tokius namus Vilma sakė net sapne regėjusi, tad, kai apžiūrėjo parduodamą sodybą, abejonių nekilo. Naujais namais džiaugiasi ir visi vaikai. Jau išsirinko kambarius, kuriuose baigiami apdailos darbai. Iki rugsėjo pirmosios  čia viskas bus sutvarkyta, sakė Vilma.

Globos istorijos

Ūla Vilmos ir Andriaus Janonių šeimoje jau 10 metų. Su šypsena Vilma prisimena jos atsiradimo istoriją: „Jau turėjau du sūnus, gimė Linas. Ir labai norėjau turėti dar ir dukrą.“  Ją įsivaikino.  Ūla su Linu beveik bendraamžiai.  Saulė  atsirado prieš pusantrų metų. Jos istorija nėra paprasta. Tokias istorijas Vilma vadina „lūžusia globa“. Saulė  gyveno pas globėją, bet pasikeitusios gyvenimo aplinkybės pasunkino ir Saulės buvimą jos namuose. Tad iš pradžių tik atostogoms, vėliau  ir visam Saulė grįžo pas Janonius. Karina atsirado dar „stebuklingesniu“ būdu, sako mama. Globėjos bendrauja tarpusavyje nuolat, jos turi ne tik socialinių tinklų grupes, jungiasi prie mokymų ir įvairių seminarų. Viename iš jų Vilma išgirdo apie mergaitę, kuri pas mamą jau negalės grįžti, jos mama nebeišsivaduoja iš alkoholio. „Mes per zoom‘ą susipažinome, pasikalbėjome, – prisimena Vilma. – Tada nuvažiavau į Vilnių. Vos tik Karina įėjo į kambarį, atbėgo prie manęs ir tiesiog užkrito apsikabinusi. Taip ir liko, nors darbuotojos ir bandė ją drausminti…“ Ir taip nuo kovo vidurio Karina jų namuose. Vis pribėga prie mamos apsikalbinti, prisiglausti, lyg pasitikrindama. Esu liudininkas.

Į susitikimą su šeima rugpjūčio 28 d. „Vienybės“ numeryje kviečia Lilija Smalakienė