Kai snaigės veidą bučiuoja, pusnys kaupiasi

Sniegas, krintančios snaigės, akinanti baltuma – patys tikriausi akstinai poezijai kurti. Deja, nei kelininkams, nei komunalininkams, nei aplinkos tvarkytojams sniego, ledo sankaupos nėra mielos.

UAB „Naujosios Akmenės komunalininkas“  atliekų ir teritorijų tvarkymu rūpinasi rajono centre, Akmenėje ir Ventoje, bet įmonė atsakinga ne už visos teritorijos tvarką. Dalį plotų, takų ir keliukų prižiūri seniūnijos. Papilėje, Kruopiuose, Naujosios Akmenės  kaimiškojoje seniūnijoje  tvarka rūpinasi  pačios seniūnijos.

Atliekų ir teritorijų tvarkymo padalinio vadovė Z. Žalienė informavo, kad Naujojoje  Akmenėje  komunalininkai tvarko nemažus plotus žaliųjų vejų ir valo daug kilometrų takų bei keliukų. „Sniegą mieste valo 19 valytojų. Prie daugiabučių namų dirba 12 valytojų. Kiekvienai jų priklauso 5 – 6 namų aplinka.

Iš komunalininkų reikalaujame gero darbo, tačiau atsilyginti už kiemų priežiūros paslaugas mokėdami mokesčius ne itin norime.  Te mokantys mokesčius sąžiningai  neprisitaiko sau šios pastabos, tačiau faktai rodo, kad vidutiniškai 720 – 750 ir daugiau gyventojų nemoka mokesčių, skolos siekia 36 tūkstančius eurų. Jei prie šios skolos pridėtume nesumokėtus mokesčius už šiukšlių išvežimą, skola padidėtų iki 74 tūkst. eurų.

Daugiau Roma Jonikienė trečiadienio sausio 23 d. „Vienybėje“