Kaimai ištuštėjo, bet neišėjo

 

Artėja Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metis, šalyje mąstoma, kaip įamžinti išnykusius kaimus. Tuo klausimu nuomonėmis keitėsi ir rajone sudaryta komisija, kuriai vadovauja Savivaldybės mero pavaduotojas Apolinaras Nicius.

Daugelį metų kapinaičių istorija besidomintis kraštotyrininkas I. Valantis surinko daug istorinių faktų, parengė keletą kraštotyros darbų, dalį jo fotografijų parodė ir pasitarimo dalyviams. Žurnalisto ir kraštotyrininko L. Rozgos duomenims, rajone panaikintai 46 kaimai, daugiausiai buvusioje Klykolių apylinkės teritorijos.   Dar   tiek pat kaimų, apie 47, išnykę, tačiau jie nepanaikinti. L. Rozgos nuomone, ateityje į užmarštį išeinančių kaimų bus dar daugiau. Savivaldybės administracijos Teritorijų planavimo, architektūros ir paveldėsaugos skyriaus vyriausiasis specialistas A. Gabalis įvairiuose archyvuose domėjosi kaimų panaikinimo datomis, sukaupė nemažai duomenų.

Apie ką diskutavo komisija, kaip bus įamžinti išnykę kaimai? Apie tai Julijos SEJAVIČIENĖS rašinyje rugpjūčio 26 d. „Vienybėje“.