Kaimynystė iš kartos į kartą

Papilės seniūnija džiaugiasi  jaunomis šeimomis, kurios atvykę įsikuria, ar sugrįžta į tėvų namus.  Juolab malonu, kai į gimtąsias vietas sugrįžta vietiniai, trumpai pasižvalgę po didmiesčius ir nutarę – visur gerai, bet namuose geriausia. Bendruomeniška, sportuojanti, linksma, gyvenimu ir viskuo, ką turi, patenkinta Živilės ir Sergejaus PALIJČUK  šeima – Daubiškių kaime (Papilės seniūnija) susikūrė namus ant tvirtų šeimos pamatų. Čia Živilės šaknys.

Šeimos namai kur kas tvirtesni, kai tave priima aplinka, kai aplinkui gyvena geri žmonės, kai tu juos pažįsti ir tave pažįsta kelis dešimtmečius. Živilė tiksliai įvardijo privalumą: „Daubiškiuose gyvename taip  stipriai susieti kaimynystės saitais, kad galiu pasakyti: kaimynai pereina iš vienos kartos į kitą. Kai mirė mano tėtis, jo draugai man pasakė: „prašyk pagalbos, kai tik reikės.“ Nes tėtis savo laiku jiems padėdavo. Aplinkui kaime, o ir Papilės miestelyje, gyvena mano klasės draugai. Jų vaikai ir mūsų vaikai kartu mokosi, lanko darželį – taip susiformuoja kelių kartų kaimynystė.“

Maloniai nuteikė Živilės ir Sergejaus nuostata, kad gimtinė yra geriausias pasirinkimas šeimai įsikurti. Sergejus užaugo Akmenės mieste, yra ukrainietiškų šaknų. Ne kartą viešai dalijosi paramos Ukrainai idėjomis. Prieš porą metų ten vežė labdarą – daug sportinio inventoriaus, aprangos.  Šeima to neakcentavo, bet  vertingos informacijos, kuo gyvena jauni žmonės, perskaičiau facebook – o paskyroje.  Daubiškių kaimas – Živilės vaikystės, mokyklos metai. Ji sako, kad šiandien į Papilės Simono Daukanto gimnaziją judviejų vaikai žvelgia mamos akimis, kokią nuostatą suformuoja tėvai, taip elgiasi ir vaikai. Auga trys atžalos – vyriausias berniukas baigė trečią klasę, sesė ruošiasi priešmokykliniam rudeniui, o mažasis penkerių.

Daugiau Roma Jonikienė trečiadienio, birželio 16 d., VIENYBĖJE.