Kaip paversti namus tokiais, iš kurių nesinorėtų kelti kojos?

Visi žinome frazę – „Visur gerai, bet namie – geriausia.“. Reikalas tas, kad ši frazė dažnai smagiai skamba ant popieriaus, bet realiomis sąlygomis ji tikrai nebūtinai atitinka tiesą. Ne visi namai yra tokie jaukūs, kad juose galima būtų pasilikti visada ir tokie, į kuriuos norėtųsi grįžti. Čia mes kalbame tik apie interjerą ir kitus būsto įrengimo sprendimus, kurie daro įtaką jaukumui bei gyvenimo kokybei. Daug ką įmanoma pakeisti taip, kad namai taptų tokiais, iš kurių nesinorėtų kelti kojos. Štai tie dalykai.

Augalai

NBC News atliktas tyrimas parodė, kad augalai, esantys artimoje aplinkoje gali padidinti susikaupimo ir produktyvumo lygius iki 15%. Galėjimas susikaupti ir susikoncentruoti į tam tikrą veiklą yra vienas iš jaukios aplinkos sudedamųjų faktorių. Tyrimai taip pat parodė stiprų sąryšį tarp namuose esančių augalų ir mažesnio streso, dirginančių faktorių. Tiesa, venkite namų viduje tų augalų, kurie skleidžia stiprų kvapą, kai žydi bei nestatykite jų miegamajame. Na ir galiausiai galima pridurti du, jau nuvalkiotus faktus dėl ko augalai prideda jaukumo – jie atrodo gražiai bei gamina deguonį. Ar reikia kažko daugiau jaukiems namams?

Apšvietimas

Apšvietimas yra kone visagalis interjero pasaulis. Tinkamai sužaidus su apšvietimu galima patalpą vizualiai padidinti, sumažinti, paaukštinti, praplatinti, susiaurinti ar kitaip vizualiai pakeisti pojūtį joje. Nors tokie dalykai įmanomi, daugiausiai dėmesio ties apšvietimu reikėtų skirti ne erdvės matmenų iliuzijoms, o komforto sukūrimui. Apšvietimo galimybių namuose turėtų būti daug. Ne tik ant lubų kabinamas šviestuvas gali ir turėtų šviesti. Toršerai, stalinės, naktinės, mažos, didelės, pastatomos, pakabinamos ir visokios kitokios lempos bei šviestuvai visada yra sveikintinas pirkinys bet kuriame interjere. Tiesa, saiką jauskite, bet kambaryje šviestuvų gali būti nemažai. Nebūtina juos jungti iš karto.

Šviestuvų ir lempų skaičių koreguokite pagal tai, koks apšvietimas kambario centre ir kampe. Jeigu įjungus šviesą kampe yra tamsu arba jūs mėgstate susirangyti kambario kampe – įsigykite papildomą šviestuvą. Norisi praktiškesnių patarimų? Buko, beržo ar kitų šviesių medžio rūšių baldus papildo blizgaus metalo – pvz., bronziniai ar auksiniai lempų elementai. Bene visur tiks apvalus, ant lubų kabinamas šviestuvas. Kitką derinkite prie savo interjero.

Tvarka, bet ne muziejinė

Tvarkingi namai ne visada yra patys jaukiausi. Darbinė arba nedidelė netvarka gali pridėti šarmo ir jaukumo, tačiau reikia jausti ribą. Tvarkyti namus reikėtų periodiškai, kad ant paviršių nesikauptų dulkės bei nepasimestų daiktai.

Žvelgiant į situaciją iš kitos pusės – siūlome nepersistengti su tvarkos įvedimu. Tai gali padaryti padėtį nepatogia, kai atvyksta svečiai bei įspėti apie rimtas psichologines problemas. Nuolatinis, nesuvaldomas noras tvarkytis yra indikacija, jog su jumis bus sunku gyventi kitiems žmonėms. Psichologiškai tai siejama su žema saviverte ir noru paslėpti tikrąsias problemas.

Nesupraskite, tvarkingi namai – geri ir jaukūs, bet pilantis prakaitas, jeigu kažkas nepadėjo padėkliuko po bokalu arba negalėjimas užmigti, jeigu pagalvė ne toje lovos pusėje – problema, o ne privalumas.

Lova, ant kurios miegate

Kad jau prakalbome apie lovas, geras miegas yra gerų namų pamatas. Jeigu pavyks gerai išsimiegoti ir žinosite, kad po blogos dienos, bus galima namuose pailsėti – visada norėsite į juos grįžti. JAV neurologijos akademija aptiko stiprų ryšį tarp prasto miego ir raumeninio audinio atrofijos. Lova, ant kurios miegate turėtų būti patogi, pakankamo ilgio, pločio. Didelis dėmesys skiriamas ir čiužiniui, bei pagalvėms, tačiau svarbiausias elementas – lova. Įsigyti tinkamą ir gražią lovą nėra sunku. Pasižiūrėkite, kokios lovos varle.lt internetinėje parduotuvėje. Pasiūlą galėsite filtruoti pagal įvairius kriterijus ir išsirinkti tinkamiausią!

Jaukiausia bus su tokia lova, kurioje galima numigti ir kurį nors rytą pasivartyti, tinginiauti.

Juoda-balta

Ši spalvų kombinacija vadinasi monochromatine. Svetainėje arba miegamajame toks minimalistinis interjeras atrodo jaukesnis ir kviečiantis. Privalumas čia tas, kad juoda ir balta dera visur. Nesvarbu, loftas, kotedžas, butas ar nuosavas namas. Jeigu norite subtilumo ir jaukumo, kambariuose galite parinkti monochromatinius baldus ir apdailą.

Dekoras

Tam tikri dekoro elementai prideda jaukumo, bet jie tinka ne visur ir ne visada:

  • Mezginiai – megzta arba nerta dekoratyvinė pagalvėlė, užtiesalas ant stalo, kilimėlis arba kiti panašūs megzti dalykėliai prideda jaukumo;
  • Knygos ir stori žurnalai – jeigu pasižiūrėsite į aukščiausios klasės namų interjerus, rasite įvairių knygų, gražiai sustatytų lentynose. Tai daroma ne be priežasties. Dekoro specialistai pastebėjo, kad knygos ir literatūra prideda jaukumo namuose;
  • Oda – odiniai baldai yra malonūs, patogūs ir jaukūs. Jeigu turite tam vietą, odinį krėslą įsigyti verta.