Karas išstūmė pandemiją

Pasaulį nuvargino pavojinga ir užkrečiama liga. Tačiau kai gali palyginti ją su daugiau kaip mėnesį trunkančius karu tarp dviejų pasaulių, skirtingai suprantančių demokratiją ir žmogaus prigimtinę teisę oriai gyventi, kovidas nublanksta. Kovo 28 dieną vykęs rajono tarybos trisdešimt trečiasis posėdis taip pat didele dalimi buvo orientuotas į pagalbą karo pabėgėliams. Bet tuo pačiu spręsti mūsų kasdienio gyvenimo reikalai.

Trisdešimt trečiajame posėdyje apsvarstyti 39 klausimai, jų būta įvairių. Dalyvavo 22 Tarybos nariai. Ties vienais klausimais stabtelta ilgiau, diskutuota, kiti „slydo“ greitai. Šiame posėdyje sveikinimai gimtadienio proga nukelti į pabaigą, bet paminėsiu pavasarį gimusius Tarybos narius straipsnio pradžioje. Pasveikinti J. Žilienė, L. Lileikis, S. Momkauskas. Taip pat gėlių puokštė įteikta prieš kurį laiką jaunatvišką sukaktį minėjusiai Administracijos direktorei A. Laucienei.

Oficialiai paskelbta ir vienbalsiai pritarta bendradarbiavimo sutarties  nutraukimui su Briansko miestu Rusijoje. Laiškas buvo paskelbtas facebook,o puslapyje, tad necituosime. Esmė – karo ir Ukrainos užpuolimo fakto pasmerkimas. Žinoma, Savivaldybė nei paaiškinimo, nei atsakymo nesulaukė. Taip pat artimiausiam tarybos posėdžiui bus parengtas klausimas dėl bendradarbiavimo sutarties su miestu Baltarusijoje nutraukimo, nes tai irgi šalis agresorius.

Daugiau Tarybos posėdžio detalių –Romos JONIKIENĖS straipsnyje trečiadienio laikraštyje.