Karpiniai Simoną pasivijo

Popieriaus karpiniai – savitas menas, kurio imtis ryžtasi ne kiekvienas kūrėjas. Gąsdina kruopštumo ir atidumo bei didelės kantrybės reikalaujantis užsiėmimas. Tad neveltui po akmeniškės Simonos Bijanskienės karpiniais dažnai rasi kupinus susižavėjimo komentarus. Ne tik žiūrovai vertina, specialistai taip pat išskyrė Simonos darbus. Šiaulių regiono tautodailininkų parodoje „Tarp žemaičių“ tarp 250 kūrėjų darbų Simonos karpiniai įvertinti trečiąja premija.
APDOVANOJIMAI. Kai žiūri į Simonos Bijanskienės karpinius, sunkiai įsivaizduoji, kad tokias smulkias detales galima iškirpti. O karpinio ažūras, skirtingi detalių dydžiai sukuria paslaptingos erdvės įspūdį. Žvilgsnis panyra į raštą, pasiduodi jo vingrybių vedamas lyg klausytumeisi kokios istorijos. Neveltui ypač juvelyriškais jaunos menininkės iš Akmenės karpinius pavadino L. Kelmelienė, Lietuvos tautodailininkų sąjungos Šiaulių bendrijos pirmininkė.
Simona sako, kad smagu sulaukti įvertinimų. Bet pernykštis jos kūrybos įvertinimas – dar svaresnis. Lietuvos šimtmečio metams Marijampolėje parodoje „Šimtas karpinių Lietuvai“ Simona eksponavo 5 savo karpinius. Tarp šio tautodailės žanro 34 meistrų iš visos Lietuvos jos darbai išrinkti šalia dviejų geriausių šalies karpytojų. Simona apdovanota už originalumą, autorinį braižą. Ji kirpo verpstes, o Lietuvos šimtmečio temą atspindėjo tiesiogiai įrašydama karpinyje žodį ,,Lietuvai”.
NUO IDĖJOS IR KŪRINIO. Iki karpinių parodai reikėjo daug kitų dalykų padaryti, sako Simona. Šių metų parodos darbams ieškojo senoviškų skrynių, dairėsi po kitų tautodailininkų kūrybą, kol susidėliojo idėjos. Sunkiausia dalis idėją paversti grafiniu piešiniu. Piešia jau matydama, kas iš popieriaus lapo turi likti, o kas iškristi.
Lilijos Smalakienės rašinys trečiadienio, balandžio 17 d. VIENYBĖJE.