Kodėl gyvenu čia

Svarbu prisivilioti antrąją pusę

Vienam iš sutuoktinių reikia įdėti pastangų, kad kitas pritartų šeimos įsikūrimo vietai. Ypač, jei nori suvilioti savo gimtine. Aurelijai LAURINAITIENEI, tiesa, didelių pastangų nereikėjo. Vyras Simonas .į Naująją Akmenę gyventi atvyko iš Mažeikių.

Su Simonu Aurelija susipažino Šiauliuose, kai studijavo. Per draugystės pasimatymus jis vis atvažiuodavo į Naująją Akmenę. Sunku žinoti, kaip būtų pasisukęs gyvenimas, jei Aurelija būtų susiradusi darbo Šiauliuose, bet ji pasuko į Naujosios Akmenės socialinių paslaugų namus, nešdama prašymą. „Man labai patinka tai, ką dirbu. Neįsivaizduoju savęs kitur,“ – sako jauna moteris, dirbanti socialinės priežiūros paslaugų organizatore. Simonas cemento gamykloje atliko gamybinę praktiką ir gavo darbo. Jauna šeima iš Naujosios Akmenės daugiabučio išvažiavo į Alkiškių kaimą, nusipirko nedidelį namą.

Simonas Akmenės kraštą priėmė kaip tikras kaimynas – geranoriškai. Jam tik upės pašonėje reikėtų. Jauni žmonės geranoriškai nusiteikę Akmenės krašto klestėjimui. Sako, kad čia viskas tinka gyventi, vaikus auginti.

Nuotraukoje iš šeimos albumo – Laurinaičiai.

Roma JONIKIENĖ

Rašinys birželio 23 d. „Vienybėje“