Kultūra – bičių avilys

Riboti susitikimai, uždarytos ir per nuotolį dirbančios įstaigos, o jei ir susieinama, tai kaukėtais veidais – taip dvejus metus dirba kultūros įstaigos. Nors mūsų supratimas apie kultūrą visai kitoks. Tai atviriausios įstaigos, laukiančios žiūrovų, kviečiančios užeiti. Pagirtina, kad ir per karantiną sugebėta dirbti nuotoliu informacinėmis technologijomis, o atšilimo mėnesiais sukviesti į renginius. Kultūra yra bičių avilys, kuriame kiekvienas žino savo darbą. Ir atėjus laikui „iškuopia“ medų.

Darbas ir pastangos turi būti įvertinti, už viską padėkota. Kol durys renginiams neužsivėrė, sausio 20 dieną Naujosios Akmenės kultūros rūmuose sukviestas kultūros darbuotojų ir mėgėjų meno kolektyvų susiėjimas, skirtas apdovanojimams šventėje „Po mūzos sparnu“.

Šventė rengiama septintą kartą, suformuotos tradicijos, nominantams padėkojama meninėmis stiklo statulėlėmis, gėlėmis, geru žodžiu. Visiems susirinkusiesiems dovana – koncertas.  Aštuoni nominantai… Jų kolegos, šeimos nariai buvo „įpareigoti“ pasirūpinti, kad apdovanojamieji būtinai dalyvautų. Gal ir ne nuo visų pavyko nuslėpti, kokiu tikslu jie kviečiami pabūti po mūzos sparnu, bet sumanymas pavyko. Matėme taip nustebusius nominantus, kad iš jaudulio biro ašaros, keli sakė – dreba rankos, nes apie apdovanojimą minties nebuvę. Tuo ir vertingas dėmesys, kai žmonės dalyvauja širdžiai mieloje veikloje, ir tikrai ne dėl apdovanojimų, o jie ima ir „ateina“.

Kultūros darbuotojų pagerbimo šventės įspūdžiai – trečiadienio laikraštyje Romos JONIKIENĖS publikacijoje.