Laimingi žmonės kalba…

Šią frazę pamėgo Gintarė RAZULEVIČIŪTĖ, edukologė, motyvatorė,  dainininkė, mokytoja, aktyvi visuomenininkė, keliauninkė… Ar tikrai viena moteris, kuriai, kad judėtų, reikia vaikštynės ir didelių kūniškų pastangų, gali tiek nuveikti? Man taipogi buvo neįtikėtina, bet gali. Su šia stipraus charakterio jauna moterimi neakivaizdžiai susipažinau prieš kelerius metus, kai ji atvyko į rajono visuomenės sveikatos biuro renginį ir kalbėjosi asmenybės motyvavimo tema, o antrąkart sutikau balandžio pradžioje, irgi renginyje Naujojoje Akmenėje. Ryžausi paskambinti Gintarei, ji mielai sutiko, kad jos „laimingos nelaimės“ istorija pasidalintume su skaitytojais. Jos pasakojama šviesioji didelės nelaimės pusė – apie tai, kaip stotis  ant kojų bei padėti atsistoti kitiems.
Vilniuje Gintarė gyvena antrą dešimtmetį, kilimo iš Žiežmarių. Šeimoje užaugo keturi vaikai, kurie anksti neteko tėvų. Ji daug kuo domėjosi, mokėsi muzikos mokykloje, pasirinko etikos pedagogo studijas. Baigusi mokytis nenustojo, baigė muzikos edukologijos studijas, švietimo politikos mokslus, dabar domisi ir studijuoja psichologiją. Kadangi Gintarei širdžiai mielas dainavimas, o atvykusi moderuoti renginių, ji dainuoja, tad vis dar mokosi vokalo pas žinomus šalies atlikėjus.

Didžiąją dalį informacijos, kas nutiko anuomet vos dvidešimt aštuonerių sulaukusiai merginai, ir kaip aštuonerius metus ji kaskart užsibrėžia tikslą po mažą žingsnelį įveikti negalią – nelaimės pasekmę, surinkau iš įvairių informavimo šaltinių: televizijos laidų, portalo „15 min.“, „Kauno dienos“. O apie pasirinktą gyvenimo būdą ir kasdienius tikslus papasakojo pati Gintarė.

Berods 2018 metų muzikos šou „X Faktorius“ projekto laidoje papasakota  istorija, kuri  sujaudino iki sielos gelmių. Dalyvės  Gintarės Razulevičiūtės istorija ir jos didžiulis užsispyrimas. Vilnietė scenoje atvira – ji patyrė stuburo lūžį. Šis nelaimingas atsitikimas įvyko slidinėjant Alpėse. Tai buvo septintasis Gintarės slidinėjimo kalnuose sezonas. Minčių, kad puikiai snieglentę valdanti mergina namo grįš ne kupina geriausių įspūdžių, o patyrusi skaudų gyvenimo smūgį – itin sunkią nugaros traumą, tikrai nebuvo. Ir šiandien Gintarė sako, kad gyvenimas nenuspėjamas.  „Žiemos sportas ir atostogos kalnuose dar ne taip seniai būdavo man didžiausias metų įvykis…

Visas rašinys balandžio 19 d. numeryje

Roma JONIKIENĖ