Lemtingas lapelis

Esame suaugę su savuoju kraštu, mums įdomūs ir svarbūs žmonės, su kuriais gyvename kaimynuose, į kuriuos kreipiamės pagalbos ar patys padedame. Tad nieko stebėtino, kad smalsaujame iš kur jie kilę, ar jiems patinka pasirinkta profesija, kaip susiklostė gyvenimas. Rajono greitosios medicinos pagalbos centre dirba trys sutuoktinių poros. Viena jų Ona ir Domas VAIVADOS, kurie darbo nekeitė daugiau kaip keturiasdešimt metų.

Domas Vaivada – greitosios pagalbos automobilio vairuotojas, ir jis sako, kad apie tokį darbą svajojo, tad dirba, kas patinka. Niekada nesusigundė pelningesniais pasiūlymais. Ona darbą pradėjo greitosios pagalbos felčere, ir lygiai taip pat, kaip vyras, niekada nepagalvojo, kad reikėtų pasidairyti lengvesnio būdo duonai užsidirbti. Domas – kraštietis, baigęs Naujosios Akmenės tuometinę 2 – ąją vidurinę, Ona iš Tauragės, mokslus baigė Šiaulių medicinos mokykloje ir gavo paskyrimą į Akmenės rajoną. Nė karto šiuose kraštuose nesilankė. Tuomet merginai svarbu buvo, koks atstumas yra nuo Naujosios Akmenės iki jos tėviškės. Kadangi pirmą kartą čia atvažiavo iš Šiaulių, tad kelias nepasirodė ilgas. Tačiau, kai iš Naujosios Akmenės važiavo pas tėvus į Tauragę – labai ilgai dundėjo autobusu. Deja, bet 1977 – aisiais Naujoji Akmenė merginai nepasirodė svajonių miestas. „Geriausiai prisimenu autobusų stotį ir kelis daugiaaukščius namus,”- toks buvo jaunos medikės prisiminimas.

Daugiau apie  greitosios medicinos  pagalbos centre dirbančią šeimą Roma Jonikienė trečiadienio, balandžio 29-osios, VIENYBĖJE.