Liko 25 dienos iki rinkimų

Penktadienį, likus 30 dienų iki rinkimų, Vyriausioji rinkimų komisija  visuomenei paskelbė registruotų kandidatais į Seimo narius asmenų sąrašus. Juose – duomenys apie kandidatų išsilavinimą, šeiminę padėtį, deklaruotas pajamas, turtą, sąsajas su juridiniais asmenimis, informacija apie turimus teistumus.

Žemaitijos šiaurinėje  vienmandatėje rinkimų apygardoje Nr. 39   mandato į Seimą sieks aštuoni kandidatai.

Vienmandatėse rinkimų apygardose   skirtingų partijų skirtingi skaičiai kandidatų. Daugiausiai Seimo nario mandato vienmandatėse rinkimų apygardose sieks  Lietuvos  socialdemokratų partijos, Lietuvos Respublikos Liberalų sąjūdžio,  Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Darbo partijos, Lietuvos socialdemokratų darbo partijos, Krikščionių sąjungos, Lietuvos žaliųjų partijos atstovai. Iš viso vienamdatėse apygardose savo kandidatus kelia 17 partijų.

VRK duomenimis, kandidatų amžiaus vidurkis Seimo rinkimų dieną sieks 50 metų, 2 mėnesius ir 3 dienas. 2016 m. šis vidurkis siekė – 48,9 metų. 2012 metais – 47-erius metus.

Kartu su pareiškiniais dokumentais kandidatai į Seimą privalėjo pateikti VRK savo turto ir pajamų deklaracijų išrašus. Padalinus bendrą 1755 kandidatų turto sumą (privalomas registruoti turtas, vertybiniai popieriai, meno kūriniai, juvelyriniai dirbiniai ir piniginės lėšos) ir išvedus vidurkį, išeitų, kad vidutiniškai vienas į Seimą kandidatuojantis asmuo disponuoja beveik 147 tūkst. eurų turtu.

Didžiausia kandidatų turto suma (neatsižvelgiant į gautas ir suteiktas paskolas) disponuoja Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (45 214 196 eurai). Antroje vietoje – Darbo partija, kurios kandidatų bendra turto suma sudaro 32 593 478 eurus. Trečioje vietoje pagal bendrą kandidatų turimo turto sumą yra Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai, disponuojantys 20 867 219 eurų turtu…

Daugiau  informacijos trečiadienio, rugsėjo 16 d. VIENYBĖJE.