Link pabaigtuvių

Atrodo, kad darbai rekonstruojamuose Akmenės rajono sporto rūmuose po truputuką išrieda į finišo tiesiąją – pirmąjį renginį jame norima surengti jau vasario 16 – ąją. „Vienybės“ laikraščiui buvo suteikta galimybė pasižvalgyti po didžiausios mieste statybų aikštelės vidų.

Skubama. Taip trumpai galima būtų apibūdinti darbus, šiuo metu vykstančius rekonstruojamuose rajono sporto rūmuose. Po valdas šeimininko žingsniu einantis ir pasakojantis rajono Sporto centro direktorius Mantas Mačius sako, jog yra noras dalį pastato erdvių atverti jau Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, surengiant šiai progai skirtas salės futbolo varžybas.

2020 metų spalio mėnesį prasidėjusi 1980 metų pastatytų Sporto rūmų rekonstrukcija nuo pat pradžios susidūrė su sunkumais. Pirmiausia – Covido karantinas, paskui – karo Ukrainoje padariniai, lėmę ir darbuotojų, ir statybinių medžiagų problemas.

M. Mačius sako, jog vienu metu statybvietėje dirbo net penkių valstybių darbininkai – šalia lietuvių, triūsė latviai, lenkai, baltarusiai, ukrainiečiai. Dalis medžiagų, pagal projektą, buvo vežamos iš Baltarusijos. Jos buvo kokybiškos, bet pigesnės nei kitų gamintojų. Tačiau įvesti apribojimai su šios valstybės įmonėmis kuriam laikui sustabdė darbus. Tiesa, gelžbetoninių fasado plokščių gamintojai, nenorėdami prarasti užsakymo, gamybą iš agresorę palaikančios valstybės perkėlė į Lietuvą. Reikėjo kitoms medžiagoms ieškoti naujų tiekėjų, pakeisti projekte numatytąsias. Ir dabar jau tris mėnesius laukiama specialių kniedžių vakarinės fasado dalies užbaigimui. Kol tiekimas vėluoja, statybininkai kasdien patiria išlaidas pastolių nuomai.

Apie svarbiausią Naujosios Akmenės statybų aikštelę skaitykite antradienio „Vienybėje“.