Linksmi  susibūrę – lietaus nuplakti, prisiminimais pasidalinę

Kas gyvena kaimynuose? Ar kartu su kaimynais išgeriate arbatos, paskanaujate pyrago? Jei tai darote, jums pavyko – esate kaimyniškas, o jūsų kaimynai geri žmonės. Dažną kartą girdime kitokius pasakojimus apie kaimynystę – kaimynai vieni kitų nepažįsta, nežino pavardžių, nesidomi – gal jiems kokios pagalbos reiktų. Naujosios Akmenės miesto Salomėjos Nėries gatvės kaimynai vieni kitus pažįsta “ne iš matymo“, o pagal pavardę ir žinojimą, kur, kuris gyvena. Čia žmonės vieni su kitais iš tolo sveikinasi, kalbasi, užeina į svečius.

Rugpjūčio 23 – ąją Naujosios Akmenės miesto  Salomėjos Nėries gatvės gyventojai susitiko plačiausiame „akligatvyje“ – sunešė stalus, kėdes, vaišes. Kad gatvėje kaži kas vyksta, buvo galima numatyti – ant visų namų tvorų vėjas blaškė pakabintus balionus. Išskirtinė gatvė… Kaimynų susiėjimą Salomėjos Nėries gatvės gyventojai daro ne pirmą kartą. Tas pirmasis kartas buvo prieš penkerius metus, įvykiai sudėti į nuotraukų albumą, kurį naujojo susitikimo dalyviai peržiūrėjo monitoriaus ekrane.

Kaimynų susibūrimą ir prieš penkerius metus, ir dabar, nuoširdžiai palaikė klebonas O. Jurevičius, E. ir S. Tamuliai, A. ir V. Kučikai, ir tie, kurie atėjo į gatvės kaimynų susitikimą. Diena buvo nenuspėjama – likus valandai iki susiėjimo, prasidėjo liūtis. Kėliau koją iš namų su mintimi, kad, vargiai, pavyks pavakaroti. Bet lietus liovėsi, dangus praskaidrėjo. Kaimynai skubinosi sustumdyti stalus, ir vėl prapliupo lyti. Bet nė vienas „iš priešakinės linijos“ nesitraukė, susinešė namuose turėtus skėčius. Kam vienas petys permirko, kam nugara šlapia… puodeliai prisipildė vandens, nė arbatos nereikėjo. Po pusvalandžio dangus atlėgo ir leido švęsti.

Daugiau Roma Jonikienė trečiadienio, rugpjūčio 26 d. VIENYBĖJE.