Mažoji diplomatija

Ne tik įtakingi žmonės vienija tautas. Nepaneigiamas faktas, kad kiekvienas mūsų doru poelgiu, kultūriniais mainais gali nutiesti takelį Lietuvai į svečią šalį. Tokį įspūdį paliko Naujosios Akmenės muzikos mokyklos penkių moksleivių ir dviejų muzikos pedagogų savaitės išvyka į Bocholtą (Vokietija), į tarptautinę jaunimo stovyklą „Europe rocked Bocholt.“ Atstovų sulaukta iš kelių Europos valstybių: Belgijos, Prancūzijos, Vokietijos, Jungtinės Karalystės, Nyderlandų ir Lietuvos. Taip pat buvo komanda iš Vokietijoje besikuriančių pabėgėlių.

Pasirinktas demokratiškas komandos iš Naujosios Akmenės muzikos mokyklos sudarymo principas. Pasiūlymas galiojo penkiems moksleiviams ir juos lydintiems pedagogams. Pirmiausia jaunimas susitarė, kurie moksleiviai derėtų komandoje, gebėtų kartu kurti, draugauti ne tik tarp savęs, bet ir su įvairių tautų atstovais. Mūsiškių komanda buvo – Aurimas Pocius, Greta Raudytė, Ugnė Naglytė, Gvidas Šulskis, Ineta Sirvydaitė. Kartu vyko pedagogai Danguolė Vanagienė ir Stasys Altukavičius

Muzikos mokyklos direktorė I. Mikulevič, jaunuolių tėvai pripažino stovyklų reikšmingumą. Tai mažoji diplomatija. Juk kiekvienas supranta, kad šiandieniniai aštuoniolikmečiai – rytojaus valstybių lyderiai.

Plačiau trečiadienio, rugsėjo 12 d., „VIENYBĖJE“.