Meilė gyvenimui

Šimtas gyvenimo metų – įspūdingas skaičius, kai esi jaunas. Ir kuo vyresnis daraisi, tuo labiau neįtikima tokio ilgo gyvenimo galimybė. Kiekvienas šimtamečio jubiliejus išskirtinis, vienintelis ir nepakartojamas. Jausmais ir meile sušildytas šimtmetis yra tuomet, kai vaikai, anūkai, didžioji giminės dalis kartu su jubiliate.

Rugpjūčio 8 – ąją Papilės Šv. Juozapo bažnyčioje aukotos Mišios ir melstasi už plačią, iš dviejų šakų susibėgusią giminę. Tą popietę garbiausias žodis ir malda skirta Elvyrai GRYBAUSKIENEI, minėjusiai 100 – ąjį gimtadienį. Nuostabiausia jubiliejaus šventė, kokioje esu buvusi. Bažnyčios didingumas ir ramybė tariamuose žodžiuose, žmonių susikaupimas ir nuoširdumas – įsimintiną dieną. Ir dar… privalomos veido  kaukės ponios Elvyros gyvenime pasitaikė pirmą kartą per šimtą metų. Jubiliatė meldėsi pirmuosiuose klauptuose tiesiai priešais altorių, apsupta giminių, pačių artimiausių žmonių.

Elvyra Grybauskienė kelis dešimtmečius gyveno Papilės miestelyje, vienoje pagrindinių gatvių, sodybą išlaikė iki dabar. Čia artimieji atvažiuoja pailsėti, mat pati šeimininkė jau gyvena Šiauliuose dukros Zinaidos Birutės  prižiūrima.   Antrojo pasaulinio karo laike iš kaimyninio rajono atitekėjo į Papilę pas vyrą Augustiną. Užaugino dukrą ir sūnų.

Daugiau Roma Jonkienė  trečiadienio, rugpjūčio 19 d. VIENYBĖJE.