Mes ir valstybinės šventės – ar patriotizmo nebėra

Kiekvienų metų pradžia Lietuvoje prasideda trimis tautai ir valstybei svarbiomis datomis – Laisvės gynėjų, Lietuvos valstybės  atkūrimo ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienomis. Deja, pastaruoju metu blėsta  populiarumas susiburti iš švęsti. Tai progai skirtuose renginiuose žmonių mažiau nei garsesnio žmogaus laidotuvėse.

„Vienybė“ pasidomėjo, kaip skaitytojai vertina tokias šventes, kodėl, jų manymu, jose negausu žmonių, kaip tai sąveikauja su patriotizmu.

Rita Almanis.  Esu dailės mokytoja, mes su vaikais visas šias datas paminime piešdami pagal temas ir puošiame mokyklą arba klasę. Visada puošiame mokykloje tam skirtą kampelį. O dėl rajono, ar miesto švenčių konkretaus atsakymo nežinau. Lyg ir vyksta koncertai, gražūs renginiai Naujosios Akmenės kultūros rūmuose, Akmenės kultūros namuose ir turbūt kituose miesteliuose. Gal perdaug atskirų renginių ir žmonės išsibarstę. Tad į garsaus žmogaus laidotuves ateina daugiau,  nes tokios vienos. O šventės išsibarsto po labai daug vietų.

Albina Kryžienė. Man visos šios datos Sausio 13, Vasario 16, Kovo 11 yra. Atmintinos, ir jos visos pagal galimybes mūsų rate minimos. Niekada nepamirštame paminėtomis dienomis prie savo namų iškelti Lietuvos valstybinę vėliavą. Man ši trispalvė ypatingai brangi, nes ji pirmą kartą buvo iškelta prieš 32 metus, mano tėviškėje, tą pačią vėliavą iškeliame dabartinėje sodyboje (pasiūta iš patvarios medžiagos). Namų sodyboje plevėsuoja ir istorinė (herbinė) vėliava. Šią Sausio 13- ąją,  8 val. ryto uždegiau žvakutes ir žiūrėdama ir liepsneles tikėjau, kad jos kažkiek sušildys žuvusiųjų sielas.

Paskutinis datos paminėjimas buvo pernai Kovo 11 – ąją – 11 kilometrų žygis Ventos vingiais. Žygeiviai segėjo Lietuvos ir Ukrainos vėliavėles, kitą atributiką. Visas maršrutas buvo pažymėtas dviejų valstybių vėliavėlėmis. Mums visa tai suteikė teigiamas emocijas.

Kadangi dabar gyvenu Kivyliuose, visuose renginiuose neturiu galimybės dalyvauti. O jų yra daug ir dedamos nemažos pastangos, kad pritraukti kuo daugiau dalyvaujančių. Tik kartais noro pritrūksta…

Visas rašinys vasario 4 d. numeryje

Ramūnas ŽIMANTAS

Interneto nuotrauka