Mes – istorijos dalis

Šiandien mes esame garbingos istorijos karta, ir minime tuos, kurie sukūrė valstybę. Turėtume viltis, kad ateities kartos padėkos mums už gražią, laisvą, vieningą tėvynę. Liepos 6 – ąją tradiciškai minime Lietuvos valstybės – Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną.  Susirenkame giedoti tautišką giesmę, kuri mus vienija ir simbolizuoja meilę  savo šaliai. Giesmė vilnija per pasaulį, visur, kur tik gyvena lietuvių…

Karštis į vakarą atlėgo. Naujojoje Akmenėje giedoti tautišką giesmę rinkomės prie Kultūros rūmų. Naujai sutvarkytame kiemelyje jaukiai įsikūrė gausus būrys  rajono centro gyventojų ir svečių. Giesmė nuvilnijo skambiai ir suvirpino širdis, giedojome kartu su choru „Cementininkas“. Ramučių gimnazijos abiturientė Karolina Kuznecova papasakojo Mindaugo karūnavimo menamą faktą, apibūdino ilgą, daugiau kaip 800 metų istoriją ir įvykius, kurie prabėgo nuo mūsų minimos datos.

Vakaro vedėja E. Gadžij pristatė Kultūros rūmų teatro režisierę Rasą Šiaučiūnaitę, debiutavusią naujuoju spektakliu „Šachas ir Matas“ pagal J. Marcinkevičiaus dramą.

Daugiau Roma Jonikienė šeštadienio, liepos 10 d. VIENYBĖJE.