Minint Viešosios bibliotekos 75-erių metų įkūrimo sukaktį

Kaip bevertintume, biblioteka yra susijusi su beveik kiekvienu bendruomenės nariu: ar dėl pirmųjų savarankiškai perskaitytų knygų, ar dėl mokslui reikalingų žinių paieškų, ar dėl pramogų  ir susitikimų su kitais žmonėmis. Jei kas suabejotų bibliotekos būtinumu sakyčiau, kad tai viena iš gyvybiškai svarbių įstaigų. Parduotuvė ar ligoninė gelbės fizinį kūną, o biblioteka – sielą. Reportažo apie Viešosios bibliotekos 75-mečio minėjimą negalime padaryti. Bibliotekos administracija prisitaikė prie karantino sąlygų ir sukakties minėjimas išsitiesė laike. Tačiau savitas minėjimas įvyko, o įvairios minėjimo formos tapo pavieniais susitikimais ar nuotoliniais sveikinimais.

Buvau tik kai kurių susitikimų liudininke, tad pasikliauju informacija, kuria mielai pasidalino Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė.  Direktorė surinko ir bibliotekos istorijos faktus.

Bibliotekos langus puošė vaikų piešiniai. Minint Viešosios bibliotekos 75-erių metų įkūrimo sukaktį, skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus vaikų erdvėje  buvo paskelbtas piešinių konkursas „Viešoji biblioteka jubiliejaus šviesoje” bei  garsinis vaikų kūrybos skaitymas „Vaikai stebuklais auga, kai biblioteką lanko“.  Skaitytojų aptarnavimo – informacijos skyriaus darbuotojų parengta virtuali kraštotyros spaudinių paroda „Akmenės rajono savivaldybės viešoji biblioteka metų sūkury“ ir  virtuali viktorina  „Ką žinai apie Akmenės rajono savivaldybės Viešąją biblioteką?“, įvyko susitikimas su vaikų rašytoju Vytautu Račicku. Renginiai, spaudinių parodos šiai sukakčiai paminėti bibliotekoje vyks visus metus.

Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė išleido knygą „Viešoji biblioteka – informacijos ir kultūros skleidėja IV dalis“. Sukurtas dokumentinis filmas „Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos ženklai: prasmė ir kaita“. Dokumentinio filmo scenarijaus autorė ir režisierė Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė, operatorius Šiaulių  Kino meno klubo pirmininkas ir Šiaulių kino muziejaus vienas iš kūrėjų Viktoras Gundajevas.

Dokumentinį filmą galima peržiūrėti Viešosios bibliotekos internetinėje svetainėje adresu: www.abiblioteka.lt  skiltyje „Filmų leidyba“.

Nors iškilmių ir nerengta, bet kolektyvą  sveikino daug žmonių.

Daugiau Lilija Smalakienė šeštadienio, gegužės 29 d., VIENYBĖJE.