Ministras ir profsąjunga

Švietimo, kultūros ir sporto ministru paskyrus A. Monkevičių, prisiminta ilgametė pažintis dar nuo tų laikų, kai šiandieninis ministras dirbo mūsų rajone, taip pat akmeniškių buvo išrinktas Seimo nariu. Ministras susitiko su visomis penkiomis švietimo profsąjungomis. Susitiko pokalbiui ir su  Lietuvos mokytojų, švietimo ir mokslo profesinės sąjungos (LMŠMPS) pirmininku Ramūnu Znutu.

Sausio 22 dieną  Lietuvos mokytojų, švietimo ir mokslo profesinės sąjungos pirmininkas R. Znutas susitiko su Švietimo, mokslo ir sporto ministru Algirdu Monkevičiumi. Kokių pažadų profsąjunga tikėjosi „išgauti“, ar ministras prisimena kraštą, kuriame gyveno ir dirbo ne vieną dešimtmetį? Profsąjungos pirmininkas R. Znutas sakė – susitikimo  pradžioje pakalbėjo  apie Akmenės rajoną. Prisiminė bendrus pažįstamus. Ministrui buvo įdomios permainos rajono savivaldybės švietimo skyriuje,  švietimo įstaigose.

Svarbiausia, ką profsąjungos vadovas norėjo aptarti –  mokytojų atlyginimo didinimo, ugdymo įstaigų bei ministerijai pavaldžių įstaigų optimizavimo reikalus. „Užkabintas“ daug laiko atimantis, ne visada prasmingas, per didelis įvairių  dokumentų pildymas.

Daugiau Roma Jonikienė rašo trečiadienio, sausio 30 d., Vienybėje.