Mokykla tyliai užveria duris

Akmenės gimnazijos Kivylių skyrius tuštėja. Ilgą ir įspūdingą istoriją sukaupusi mokykla tiesiog nebeturi mokinių, ir šiandien toks faktas nieko nebestebina. Sprendimą priimti turėjusi direktorė Asta Lipkinienė sako, kad pasipriešinimo nesulaukusi, atvirkščiai – tiek kolektyvas, tiek bendruomenė reikalus aptarė principingai. Direktorė pripažįsta, kad bent prieš penkerius metus būtų buvę kur kas daugiau emocijų.

1916 metais dvarininkas V. Zubovas Kivylių kaime įsteigė mokyklą. 103 metų  ji nesulauks. Emocijos mokyklų uždarymo reikaluose nepadeda. Bet jų rajone reformuojant švietimą būta labai daug. Kalbėdamosi apie Kivylius su Akmenės gimnazijos direktore A. Lipkiniene prisiminėme ankstesnius pradinių, pagrindinių mokyklų uždarymus – apkalbos, pyktis, ašaros, skundai. Tuometinis Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas V. Juozapavičius sakė (ir buvo teisus), kad labai daug lėšų reikalingų, tačiau jokios perspektyvos neturinčių mokyklų uždarymas neišvengiamas, nes nebėra ką mokyti…

Kol kas nediskutuota, kas bus su išties jaukiu ir prižiūrėtu mokyklos pastatu. Ar bendruomenei jo reikia? Čia įsikūrusi biblioteka. Tvarkinga aplinka, sporto aikštynas. Kivyliškiai išradinga bendruomenė, tikėkimės, jiems mokyklos pastato reikės.

Daugiau Roma Jonikienė šešatdienio sausio 12 d. “Vienybėje”.