Mokytojos šūkis: „Mokslas yra šviesa“

Su Papilės Simono Daukanto gimnazijos mokytoja Regina UZDANAVIČIENE susipažinau per vėlai, kad galėtume pasikalbėti apie tinkamus ir nelabai mokymo metodus, nesibaigiančias švietimo sistemos reformas. Pradinukus kelis dešimtmečius mokiusi pedagogė jau keleri metai užtarnautame poilsyje, kai mokslo reikalai likę už nugaros. Dabar ir mintys kitos – labiausiai džiugina buvusių mokinių pasiekimai.

Roma JONIKIENĖ

Regina Uzdanavičienė atvyko į  geriausių rajono abiturientų pagerbimą Savivaldybėje. Apkabino du savo buvusius mokinius – šių metų šimtukininkus. Ir jaunuoliai apkabino mokytoją, jie džiaugėsi bendrais prisiminimais. Absolventai – buvę paskutinės pradinukų laidos vaikai, kuriuos išleidusi mokytoja užvėrė gimnazijos duris.

Iš Šakynos (Balsių kaimo) kilusi Regina didžiąją gyvenimo dalį leidžia mūsų krašte – Papilės seniūnijos Eglesių kaime. Nors čia ir ne gimtinė, ir ne pirmoji darbovietė, bert gyvenimo taip buvo surėdyta – daugiausia pasiekta, išgyventa ir vaikams atiduota Papilėje.  Pašnekovė sako, kad tėvas pastūmėjęs šeimos vaikus į mokslus. „Jis buvo išskirtinai žingeidus žmogus, ir kaži kokiu stebuklingu būdu visiems vaikams užžiebė mokslo siekimo žiburį. Visi baigėme mokslus. Aš ir šiandien tikiu, kad mokslas yra šviesa, yra geriausia, ką galime duoti vaikams. Šeimoje stengiausi ir savo tris dukras kreipti į mokslą. Pavyko,“ – sako Regina. Ji prisiminė vaikystę, kad ir kaip keista šiais laikais tai nuskambėtų, bet jos kaime jaunimas labai norėjo mokytis. Ir daug pasiekė gyvenime…

Daugiau apie mokytoją skaitykite rugpjūčio 14 d. „Vienybėje“