Mus atranda portugalai

Senokai nesigręžiojame į nepažįstamus, kitokios išvaizdos žmones gatvėje. Pasaulis keičiasi, žmonės palieka gimtąsias vietas ir išvyksta laimės ieškoti. Arba atsitiktinai, atostogaudami, užsuka į Akmenės rajoną. Apsidairo – ir nutaria: nusipirksime butą, mums čia patinka. Sužinojusi apie Naujojoje Akmenėje butą nusipirkusią portugalų šeimą, nustebau: ką tokios gamtiškai gražios šalies piliečiai atrado čia? Juk gimtinėje turi tiek grožio, kad turistai pas juos traukia milijonais.

Antonio de FREITAS (jam 42 metai) šeimos kontaktais pasirūpino jo kaimynė Naujojoje Akmenėje, o parašius žinutę, šeimos galva labai greitai atsiliepė ir mielai bendravo, atsiuntė nuotraukų. Visos mintys labai pozityvios, jie, kaip mūsų svečiai ir tuo pačiu nekilnojamojo turto savininkai, vadinasi pilnateisiai akmeniškai, giria Lietuvą, Akmenės kraštą, teigiamai atsiliepia apie sutiktus žmones.

Antonio pasakojo, kol juodu su žmona neturėjo dukros Laros, daug keliavo po Rytų ir Vidurio Europą.  Nuo Helsinkio iki Sarajevo.  2012 metais  lankėsi Baltijos šalyse. Kelionė prasidėjo Rygoje ir baigėsi Vilniuje, buvo  Kaune ir Trakuose.  „Įsimylėjome lietuvišką žiemą.  Baltos lygumos, miškai, ežerai, namai ir bažnyčios, gamta, istorija, žmonės – daugiau nei pakankamai, kad sugrįžtume dar ne kartą.  2016 metais gimė dukra Lara, ir mums teko sulėtinti kelionių ir atostogų tempą. 2017 metais naršydamas internete radau nekilnojamojo turto agentūrą, kurioje buvo daug butų mums, portugalams neįtikėtinai mažomis kainomis Lietuvoje.  Didelė pasiūla Naujojoje Akmenėje.  Susisiekiau su agentūra, ir tai, kas atrodė maža beprotybė, pasirodė įgyvendinama svajonė. Po savaitės sėdau į lėktuvą ir buvau Rygoje…

Visas rašinys kovo 18 d. numeryje

Roma JONIKIENĖ