Nepaliko gimtinės

Įdomu tai, kad žmogų pažindamas kelis dešimtmečius, nepasikalbi su juo apie atsakingiausias, sąžinės ir profesinės kvalifikacijos  reikalingas akimirkas, svarbius sprendimus. Išgirsti apie tai siauro rato susiėjime, kai  susitinkama pasveikinti jubiliejinio gimtadienio proga.

Gegužės 14 – ąją Savivaldybės mero kabinete 65 – ojo gimtadienio proga pasveikintas Jonas NORBUTAS, Naujosios Akmenės miesto gyventojas, daugiau kaip du dešimtmečius tvarkęs agronomijos reikalus rajono žemės ūkio srityje. Dabar ne vienerius metus  Jonas darbuojasi UAB „Agrochemija“ vyresniuoju agronomu konsultantu.  Ir šiandien užėjęs į Savivaldybę, jis žvilgtelėjo į savo kažkada buvusį kabinetą. Metai bėga, o prisiminimai išlieka.

Jonas, jo tėvai, brolis – visi mūsų krašto žmonės. Gimtoji vieta – Ramučių kaimas. Abu tėvai buvo agronomai. Abu jų sūnūs – Romualdas ir Jonas – taip pat pasirinko agronomijos studijas. Abu vaikai sugrįžo į gimtinę. Tačiau brolių vaikai jau nebesirinko žemės ūkio profesijų. Paklaustas, ar būdavo ginčų keturių agronomų šeimoje dėl naujų technologijų ar trąšų, Jonas juokiasi: to išvengti nepavyko. Sūnūs išgirdę apie naujausius darbo metodus ir priemones ginčydavosi su tėvais. „Mes pasakodavome jiems teorijas, o jie mums praktikas. Ir ne kartą jų praktika paimdavo viršų,“ – sako Jonas.

Pirmoji jauno specialisto praktika  buvo Simono Daukanto kolūkyje, bet labai trumpai.  Joną Norbutą paskyrė rajono vyriausiu agronomu. „Buvau jauniausias tokias pareigas užimantis specialistas šalyje,“ – prisimena Jonas…

Viso rašinio ieškokite gegužės 17 d. numeryje

Roma JONIKIENĖ

Ingridos Jakaitienės nuotrauka