Nėra skirtumo savi ar priglausti

Priglausti žmogų, kuriam reikia užaugti ir turėti atramą bėgančiai vaikystei ir paauglystei, reikalingas apsisprendimas Kai visa tai turi šeimoje nuo gimimo ir nesi praradęs, gali sakyti – ir anokia čia vertybė, juk visi turime namus ir šeimą. Deja, labai daug vaikų yra našlaičiai prie gyvų tėvų. Ir dar įvairiausių blogų istorijų žmonėms nutinka, kai jie negeba ar nenori gyventi tinkamai ir patirti sunkaus, bet labai prasmingo darbo rezultatą – užauginti vaikus, kurių susilaukė.

Gyvenime viskam yra atsvara, blogiems tėvams atsvara geros širdies žmonės, kuriuos vadiname globėjais. Jie imasi pareigos užauginti vaikus, neskirstydami jų į savus ir svetimus. Paramos šeimai centro vyriausioji socialinė darbuotoja Erika Rakickaitė kasmet primena, kokie svarbūs visuomenei yra globėjai. Tai pas juos glaudžiasi įvairiausių bėdų šeimose patyrę vaikai. Priminė apie globėjus ir šiemet, birželio 25 – 29 dienomis vyksta Vaikų globos savaitė. „Bendradarbiaujame su Laimute Bykoviene, į mūsų kraštą atvykusia globėja, kurios namuose glaudėsi  būrys vaikų,“ – sakė Erika iki mūsų pokalbio su Laimute.

Laimutė BYKOVIENĖ ir be globėjos įsipareigojimų, kaip motina, jau yra atlikusi pareigą užauginti vaikus. Savų vaikų septyni – penki sūnūs ir dvi dukros. Jiems nuo keturiasdešimties iki 22 metų, galima sakyti visi suaugę ir savarankiški, gyvenantys keliose Europos šalyse, taip pat ir Lietuvoje. Kaskart sugrįžtantys į mamos namus tai po kelis, tai po vieną. Laimutė kaunietė, ten gyvenusi iki 25 metų, kol su augančia šeima išvyko į Jonavos rajoną.  Ir ūkį turėjo, gyvulių laikė, ir visada namuose buvo vaikų iš kitų namų, kuriems reikėjo prieglobsčio ir maisto. „Sakyčiau, mūsų namai buvo kaip nelegali prieglauda. Tai kas katiną atneša, tai šuniuką be šeimininko, tai vaikai draugų praalkusių atsiveda. Visiems atvėrėme duris, visus priėmėme,“ – sakė Laimutė. Oficialumai prasidėjo, kai dukra paprašė priglausti klasės draugę iš globos namų šeimynos…

Visas rašinys birželio 21 d. numeryje

Roma JONIKIENĖ

Nuotraukos iš Laimutės Bykovienės albumo