Nutarimai ir pinigai ne visada draugauja

Nutarimai, paaiškinantys kaip turi būti organizuojamas viešasis gyvenimas, labai retai draugauja su pinigais. Pavyzdžiui, higienos normose parašyta, kad žolė parkuose ir visuose kituose žaliuosiuose plotuose turėtų būti ne aukštesnė, kaip 10 centimetrų. O vandens telkiniai apsaugoti nuo vaikų, smėlio dėžės kiemuose uždengtos, kad gyvūnėliai nepriterštų. Deja, pinigų, skiriamų seniūnijoms, kad apmokėtų samdomų  tarnybų išlaidas, yra kukliai. Metų bėgyje vyksta pasikeitimų – brangsta paslaugos, degalai, elektra, didėja atlyginimai, bet skirta pinigų suma nedidėja. Tad gauname mažiau paslaugų.

Sukonkretinkime pokalbio temą: Naujosios Akmenės miesto gyventojai internetinėje erdvėje dalijasi nuotraukomis ir samprotavimais dėl nenupjautų žaliųjų vejų, žole prižėlusių smėlio dėžių. Ta pačia tema skaitytojai rašo ir „Vienybei“. „Nemalonu rašyti skundą, bet tai bjauri realybė. Ramučių gatvės – namų 3, 7, 2 ir 4 kiemai apžėlę žole, manau,  ir kiti kiemai panašūs. Vaikai į kieme prie sūpynių eina per iki pažastų siekiančią žolę, mažyliai net klupinėja. Higienos normoje parašyta: žolė ne aukštesnė kaip 10cm,  kad apsisaugotume nuo  erkių. Kodėl nepaisoma reikalavimų! Smėlio išgriuvusioje smėliadėžėje buvo atvežta gal prieš 5 metus. Apie seniūnijos uždavinius ir funkcijas, bendro naudojimo teritorijų, gatvių valymą ir priežiūrą taisyklėse nurodoma, kad  organizuojamas, be visų kitų darbų, ir žolės šienavimas…Negi pjausit (kaip pernai) tik Joninėms?“ Mūsų norai nesutampa su seniūnijos biudžetu.

Naujosios Akmenės miesto seniūnas R. Juozapavičius pasidžiaugė, kad gyventojai nėra abejingi tvarkai. Papasakojo apie seniūnijos galimybes ir pinigus, nes šie du dalykai neatsiejami.

Daugiau Roma Jonikienė šeštadienio, birželio 19 d. VIENYBĖJE.