Pacientė tiesą įrodinėjo Lietuvos Respublikos vardu  

Vilniaus apygardos administracinio teismo kolegija liepos viduryje paskelbė sprendimą byloje, kurioje Akmenės rajone gyvenanti ir medicinos paslaugų Pirminės sveikatos priežiūros centre norėjusi moteris Raimunda G. pasijuto prastai, nes liga diagnozuota netinkamai. Ligos diagnozavimu ir gydymu nepatenkinta pacientė kreipėsi į Valstybinę akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybą, tačiau  sprendimas nukentėjusiosios  netenkino, tad byla atsidūrė teisme.

Teismas priėmė palankų nukentėjusiajai sprendimą  dėl netinkamo gydymo. Akmenės rajono gyventojos  interesams teisme atstovavo šeimos narė  Ugnė G.,  advokatė ir atstovė. Teismo proceso nebūtų buvę, jei  į skundą pirmiausia  tinkamai atlieptų  ginčus privalanti spręsti   Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūrai tarnyba. Teismas nurodė, kad tarnyba priėmė netinkamą sprendimą nagrinėdama nukentėjusios pacientės skundą.

Nustatyta, kad skundą tikrinusi tarnyba priėmė nepagrįstą įsakymą ir išvadas dėl šeimos gydytojos J. Daukantaitės ir chirurgo R. Morkaus veiksmų.   Įsakymas buvo priimtas vadovaujantis tarybos nuomone, o ne išsamiu tyrimu dėl medikų veiksmų

Teismas priėmė sprendimą panaikinti tarnybos išvadas, kad pacientei suteiktos tinkamos gydymo paslaugos. Priteisti iš Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos 1 768, 62 Eur. išlaidų ir teismo išlaidų atlyginimui.

Kuo svarbios tokio pobūdžio bylos? Jos parodo pacientui galimybę ginti savo teises į deramą ir kokybišką gydymą.

Daugiau trečiadienio, rugpjūčio 19 d. VIENYBĖJE.