Paragių muziejui – 55-eri

Praėjusį savaitgalį – dar viena porcija kultūrinių besibaigiančios vasaros renginių. Šį kartą – Paragiuose. Tradicinė kasmetinė mėgėjų teatrų krivulė „Sugrįžimai į Paragius“ papildyta Lazdynų Pelėdos memorialinio muziejaus gimtadieniu.

1966 metų birželio 18 dieną restauruotame Nikodemo Ivanausko Paragių dvare atidarytas seserų Ivanauskaičių – Sofijos Pšibliauskienės ir Marijos Lastauskienės, pasirašinėjusios Lazdynų Pelėdos pseudonimu – memorialinis muziejus. Tad šiemet muziejui sukako 55 – eri.

Sukakties minėjimas pavėlintas – surengtas kartu su mėgėjų teatrų krivule „Sugrįžimai į Paragius“, jau devyniolikti metai iš eilės ir trisdešimt pirmą kartą tampa mėgėjų teatralų ir jų žiūrovų švente. Tikėtasi gausaus svečių būrio ir garantuoto jų užimtumo. Vaidinimai atitiko visų skonius – būta ir komedijų, vaidintų Biržų ir Krekenavos (Panevėžio rajonas) mėgėjų teatrų artistų, ir beveik monologo buvusios Naujosios Akmenės kultūros centro režisierės, gyvenančios tėviškėje Tytuvėnuose, Andrėjos Griciutės filosofinės istorijos, paįvairintos dainomis, ir antikos laikus menančių Mažeikių Juozo Vaičkaus skrajojančio teatro tragedijų šeštadienį, ir profesionalų iš Kauno miesto kamerinio teatro spektaklio apie mirtį antrąją krivulės dieną. Būtą ir kanklininkių iš Vėžaičių (Klaipėdos rajonas) koncerto. Atskirai užimti ir mažieji Paragių svečiai – juos į edukacinį „Lagamino“ lėlių teatro žaidimą „Kaip Maša susipyko su pagalve“ kvietė Akmenės kultūros namų režisierė Reda Butnorienė, tautodailininkė Irina Klemenienė iš Židikų kultūros centro mokė norinčius austi audimo staklėmis, norintieji galėjo suptis parke esančiomis sūpynėmis arba pažirglioti kojūkais…

Daugiau apie krivūlę rugpjūčio 28 d. numeryje Ramūnas ŽIMANTAS. Autoriaus nuotr.