Pasuko į prokuroro kiemą

Į redakciją atėjo Naujojoje Akmenėje prisiglaudusi nuo karo Ukrainoje pabėgusi garbaus amžiaus moteris.  Pirmiausia ji pasidžiaugė viskuo, ką čia turi, kad žmonės geranoriški, kad maistas gardus, kad gyventi ramu. Svarbiausia, sakė  viešnia, kai jai nutiko bėda – ir policijos pareigūnai ir žmonės padėjo.

Marija Omlianienko  tą dieną lankėsi turguje, pakeliui į namus prisėdo ant suoliuko pailsėti. Rankinę su pirkiniais (moteris sakė – nieko daug nepirkusi) pasidėjo šalia savęs. Pro šalį ėjo vyras, gal kiek daugiau nei trisdešimties, čiupo rankinę ir per žaliąją veją patraukė link individualių namų S. Nėries gatvėje. Marija kiek galėdama greičiau suskubo paskui vyrą, vis šaukdama – „atiduok rankinę“. Žmonių tą kartą gatvėje nebuvo. „Vijausi vagį, nes rankinėje buvo visi mano dokumentai, leidimas gyventi Lietuvoje, žodžiu, viskas, kas svarbiausia. Maisto produktų pirkau nedaug, dėl jų vytis vagies nevertėjo. Piniginėje buvo pinigų – 25 eurai. Man tai nemaža suma“, – pasakojo moteris. Jei vagis būtų bėgęs, moteris tikrai nebūtų jo pavijusi, juolab, kad nežino mieste visų gatvių ir gatvelių. Bet vyras tiesiog žingsniavo, lyg nieko blogo nepadarė.

Vagis pasuko į vieną individualaus namo kiemą, Marija paskui jį.  „Iš namo išėjo vyras ir paklausė, ko ieškau, pasakiau, kad čia praėjo mano rankinę pavogęs žmogus. Namo šeimininkas prisistatė esąs prokuroras,  ir kartu su kaimynu iškvietė policiją. Mat vagis patvoriais jau buvo nuėjęs,“ – pasakojo moteris. Prasidėjo vagies paieška. Jis pavogta iš moters kortele mėgino apsipirkti parduotuvėje „Grūstė“, tačiau nepavyko. Parduotuvės apsauginis peržiūrėjo įrašą, tuomet tiek pareigūnai, tiek apsaugininkai atpažino vagį, kuris gerai žinomas rajono centre.  Policija vagį surado, dokumentus Marija atgavo, bet pinigų nebe.

Bėdų patyrusi moteris dėkoja prokurorui A. Ivanovui, vyresniajai tyrėjai J. Noreikienei, parduotuvės apsaugos darbuotojui, visiems, kas  jai padėjo svetimoje šalyje, svetimame mieste susigrąžinti dokumentus, nepaliko bėdoje.

„Vienybės“ informacija