Pavasario ir švenčių nuojautos įkvėpta paroda

Penktadienį Viešosios bibliotekos konferencijų salėje paskelbta apie Naujosios Akmenės  trečiojo amžiaus universiteto Menų fakulteto Dailiųjų amatų studijos klausytojų Sonatos Pocienės ir Gintauto Neimano tapybos darbų bei kitų studijos klausytojų  dailiuosius darbus, skirtus artėjančioms šv. Velykoms.

Kaip ir įprasta TAU bendruomenėje, pasidžiaugti vieni kitų pasiekimais susirenka gausus būrys. Pavasariniais posmais ir lyriškomis dainomis renginį pradėjo dainavimo studijos kolektyvas „Žalmena“, vadovaujamas Aurimo Švažo. Jaunatviškas ir nuotaikingas šokių studijos „Sidabrinė gija“ šokėjų pasirodymas uždegė energija, paskleidė  spalvų.

Dailiųjų amatų studijos mokytoja Zita Liaukšienė pristatė autorius. Fojė eksponuojami studijos klausytojų kūrybiniai darbai, sudėti po bendru pavadinimu „Atkeliavo Velykė“, gimė iš įvairių užsiėmimų, trukusių keletą mėnesių. Tai ne tik velykinės puošmenos bei kiti šventiniai atributai, atvirukai ir įvairiausiais būdais papuošti margučiai. Mokytoja džiaugėsi kūrėjų darbštumu, todėl prasminga, kad darbus pamatytų daugiau žmonių. Studija turi ir kitų šventinių sumanymų: pažadėjo šventinių papuošimų bažnyčiai, įsijungs į miesto šventinių atributų kūrimą.

Sveikindamas TAU bendruomenę rajono vicemeras Tomas Martinaitis sakė, kad susitikimuose su Trečiojo amžiaus universiteto klausytojais visada pasisemiąs energijos. Naujosios Akmenės TAU rektorė Rimana Vapsvienė ir kartu su prorektore Genovaite Sakavičiene apdovanojo kūrėjus, padėkojo meno kolektyvų vadovams. Rektorė atkreipė dėmesį, kad veikliame ir kūrybingame Menų fakultete didžioji  darbų „pyrago“ dalis tenkanti dailiųjų amatų studijai.

Renginyje dalyvavo Savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja J. Rekašienė ir specialistė N. Lukauskaitė.

Apie parodą daugiau rašo Lilija SMALAKIENĖ trečiadienio laikraščio numeryje.