Penkiasdešimtmečiai

Penkiasdešimtmečiai

Auksinį gyvenimo jubiliejų atšventęs AB „Akmenės cementas“ remonto padalinio energetinės tarnybos elektroninės įrangos technikas Artūras Dovidauskas gimė Naujojoje Akmenėje. Buvusioje 3-ioje vidurinėje mokykloje baigė aštuonias klases ir įstojo į Gruzdžių žemės ūkio technikumą. Mokytis pasirinko miesto vaikui nebūdingą specialybę – veterinarijos. Artūrą paėmė į sovietinę kariuomenę. Vaikinas tarnavo inžineriniame dalinyje, pramoko kitų profesijų. Grįžęs po tarnybos Lietuvoje rado kolūkių griūtį ir puikiai suprato, kad zooinžinierių nebereiks. A. Dovidauskas įsidarbino cemento gamyklos malimo ceche šaltkalviu. Kaip ir visoje šalyje, vyko sunkiai suvokiamos chaotiškos reformos, taip ir gamykloje buvo mažinami etatai,. Patraukė į Vilniaus statybas, paskui dirbo Mažeikių naftos įmonėje. Išgirdęs, kad cemento įmonėje buriama technikų komanda, A. Dovidauskas antrąkart grįžo į cementininkų kolektyvą.

Jubiliato darbas pamaininis. Atėjęs į jį informaciją apie elektroninės įrangos gedimus gauna arba iš savo energetinės tarnybos specialistų, arba iš pamainos meistro. Kartu su Artūru dirba už elektros įrangą atsakingas technikas Renatas Macas.

Artūras ir Reda Dovidauskai augina dvylikametę dukrą Kamėją, kuri mokosi „Saulėtekio“ progimnazijoje. Laisvalaikiu šeima mėgsta keliones automobiliu, pats jubiliatas pamirko meškeres, pasikapsto sode.

Saulius GAJAUSKAS

Balandžio  29 d. „Cementininko“ puslapyje