Pensijos nešiotojas laukiamas  svečias

Nuo sausio pirmos savaitės Lietuva kasdien diskutuoja apie  senjorams vėluojančias pensijas, socialines išmokas. Teigiama, kad chaoso įnešė pasikeitęs paslaugos tiekėjas – anksčiau pensijas ir socialines išmokas nešiojo Lietuvos pašto darbuotojai, dabar konkursą paslaugai teikti laimėjo kitos firmos, ne Paštas.

Vėluojant pristatyti pensijas, Sodros vadovai, o ir šios organizacijos padalinių vadovai, teigia, kad trukdžių laiku pristatyti pensijas radosi dėl netikslių adresų, nesunumeruotų namų, ir dėl to, kad kai kurie senoliai negyvena nurodytais adresais. Teigiu, kad Akmenės rajone tokie paaiškinimai neatitinka tiesos. Kas geriausiai, jei ne rinkimams besiruošianti komisija žino ar gyvenamoji vieta deklaruojama teisingai. Taigi, komisijos pirmininkė G. Rimkutė sako – rajone adresai teisingi, gyvenamoji vieta deklaruojama tinkamai, nėra problemų žmones surasti. Nebent vienas kitas netikslumas pasitaikytų.  Lygiai tas pačias mintis išsakė ir Papilės seniūnijos  socialinio darbo organizatorė J. Irnienė.  „Būna, kad garbaus amžiaus žmonės apsistoja pas vaikus. Bet juk nesunku  susisiekti su seniūnija, ir  naujoji pensijas nešiojanti firma gaus reikiamos informacijos,“- sakė pašnekovė. Nors, pasak papilėniškių, problemų dėl vėluojančių pensijų nėra, nes jas nešioja tie patys žmonės, kaip ir anksčiau.

Pensijos pristatymo būdą asmuo gali pasirinkti: vieniems pinigus perveda į banko sąskaitą (jei gavėjas naudojasi atsiskaitymo kortele), kitiems atneša į namus, norintys galėjo pinigus pasiimti pašte.  Sodros vadovai, atsakinėdami į žurnalistų klausimus, sakė, kad šalyje 200 tūkstančių senjorų pensijos nešamos į namus.  Tad ta dalis senjorų, kuriems pensija nešama į namus, dabar sujudusi ir nerami. Tūkstančiai žmonių skundžiasi, kad sausio 10 dieną turėję gauti savąjį „pragyvenimo šaltinį“, jo nesulaukė ir po savaitės.  Tie patys Sodros vadovai, vertindami susidariusią situaciją, pripažįsta, kad įstaiga kasdien sulaukia po 5 tūkstančius telefoninių paklausimų dėl vėluojančių pensijų ir kitų išmokų.

Daugiau Roma Jonikienė šeštadienio, sausio 19 d. „Vienybėje“