Pilietinė pozicija reikalinga.  Kokio rezultato siekiame?

Mokytojų streikas, išvertęs  iš kėdžių tris ministrus, ypatingai papiktinęs Premjerą, netgi sukėlęs jam pykčio priepuolį, sukvietęs aktyviausius visuomenės atstovus į Baltijos kelio imitaciją Vilniuje, vis tiek turi baigtis. Juk kiekvienas veiksmas turi pradžią ir pabaigą.  Kaip baigsis streikas, kokių rezultatų pasieks streikuotojai, ar bent iš dalies jie nugalės?

Kadangi vienai skaitlingiausių  Lietuvos mokytojų, švietimo ir mokslo profesinei  sąjungai vadovaujantis   R. Znutas gyvena  Naujojoje Akmenėje, yra greičiausiai pasiekiamas pašnekovas. Juolab, kad jis ir Lietuvos švietimo profesinės sąjungos vadovas A. Jurgelevičius, Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ vadovas K. Juknis dalyvavo susitikimuose Seime, su Premjeru ir su Prezidente.

Ypatingai dominantis klausimas: kodėl kitos švietimo profsąjungos neprisijungė prie streikuojančiųjų? Būtų nedora visai pedagogų bendruomenei neprisidėjus pasinaudoti A. Navicko profsąjungos iškovojimais.  „Pirmiausia – streikuojanti profsąjunga nekvietė prisijungti. Moraliai, o taip pat derybose, dokumentų rengime padedame ir, jei tik reikės, visada padėsime. Turime derybinės patirties. Prisijungėme prie dokumentų rengimo, nes esmė – konkreti, aiški ir naudos nešanti sutartis. Dirbome be pertraukos 13 valandų derindami reikalavimus. Deja, atėjus metui pasirašyti susitarimą, streikuojančiųjų vadovas atsisakė. Negalima atsisakyti pasirašyti tinkamų susitarimų, juolab, kad Prezidentė pasiūlė pasirašyti tik  po reikalavimus tenkinančiais  punktais, o ne po visa deklaracija. Ilgalaikė konfrontacija neduoda naudos, pavargsta ir streikuotojai, ir visuomenė, o valdžia įgauna naujų jėgų prieš streikininkus…

Daugiau Roma JONIKIENĖ trečiadienio, gruodžio 12 d., VIENYBĖJE