Pomėgis keliauti iš vaikystės

Dominykas MONTVILA – gimęs, augęs, mokęsis  Naujojoje  Akmenėje, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto studentas, nuo pat mažens jaučia potraukį kelionėms. Per dar neilgą gyvenimą Dominykas apkeliavo  23 šalis, 3 žemynus. Visus kelionių įspūdžius bei patirtis studentas prisimena  ilgesingai ir maloniai.

Kada gimė tavo noras keliauti?

Labai savotiškas klausimas, nes nebuvo tam tikro įvykio, kurį pavadinčiau „gimimu“. Nuo pat vaikystės pastebėjau, kad man patinka domėtis valstybėmis, jų papročiais, tradicijomis, tad domėjimasis šiais dalykais gali būti susijęs su kelionėmis ir noru praplėsti akiratį kultūriškai. Tas noras keliauti kilo skirtingais etapais. Pavyzdžiui, neseniai panorau keliauti vienas, nors prieš dvejus metus buvo sunku tai įsivaizduoti.

Į kurias šalis norėtum dar kartą sugrįžti?

Banaliai nuskambės, bet norėčiau grįžti į kiekvieną aplankytąją. Kiekviena šalis turi kažką savito, kas traukia. Jei reikėtų išskirti, išskirčiau Portugaliją ir Italiją. Italija mane žavi savo architektūra, kuri išlaikė  istoriją, paslaptis, nežinomybę. O Portugaliją, patikslinu, Madeirą, man pavyko aplankyti neseniai. Ten pamačiau kitokį žmonių mentalitetą, visai kitokį, nei lietuvių.

Kur nebenorėtum grįžti?

Dėl šių dienų aktualijų nenorėčiau kelti kojos į Rusiją ir Baltarusiją, dėl ten vyraujančių politinių pažiūrų. Prieš du mėnesius buvau Liuksemburge, tai, turbūt, ten negrįžčiau, nes nepatiko.

Daugiau apie Dominyką Montvilą – antradienio laikraštyje Vilniaus universiteto žurnalistikos studentė Marta BELIAKOVA.