Posėdyje kaip mišrainėje – daug sudedamųjų

Dvidešimt trečiajame rajono tarybos posėdyje, įvykusiame kovo 29 dieną, daug sudedamųjų dalių, kaip mišrainėje. Apsvarstyti net 42 klausimai. Pastarieji  posėdžiai užsitęsia po kelias valandas, toks buvo ir šis. Dalyvavo visi Tarybos nariai. Su pavasariškais gimtadieniais pasveikinti L. Lileikis, S. Momkauskas ir J. Žilienė.

Aktualiausia informacija tapo vakcinos, jų kiekis, kokios pedagogų, su vaikais ir jaunuoliais dirbančių asmenų ir abiturientų nuostatos dėl skiepų. Tai gyvybiškai svarbi informacija, nes visuomenėje gajus priešiškas nusistatymas skiepams.  Tarybos narys R. Sudaris išsakė nuomonę dėl Seimo nario V. Ąžuolo  pasisakymų prieš skiepus – tai netinkamas pavyzdys ligos kamuojamai  visuomenei. Didžioji dalis posėdžio laiko skirta rajono biudžetinių įstaigų ataskaitoms išklausyti ir jas patvirtinti. Būtent iš ataskaitų ir klausinėjant švietimo įstaigų  vadovų, kokia situacija jų kolektyvuose, sužinojome – ne visi pedagogai ir ypač abiturientai – sutinka vakcinuotis, netgi  priešiški testams.

Akmenės rajono ugniagesių komandos praeitų metų veiklos ataskaitą pristatė vadovas V. Silvaško. Įsigyta įrangos, nenauja gaisrinė mašina. Užsiminta apie idėją Agluonų ugniagesių komandą perkelti į Ventą.  Tam reikia lėšų,  ugniagesių  komandą  išlaiko valstybės lėšomis, o veikla pasirūpina Savivaldybė, tai kainuotų 100 tūkst. eurų. Sprendimai, kur rajone būtų galima steigti ugniagesių komandą, nepriimti. Pokalbiai informacinio pobūdžio.   Ataskaitą pateikė rajono paramos šeimai centro vadovė. Pasidžiaugta  nupirktais butais, kuriuose gyvena globotiniai ir jų auklėtojai, laikinai prieglobstį rado 13  asmenų, kuriems reikalinga krizių centro specialistų pagalba.  Centre situacija su skiepais gera, darbuotojai skiepijasi, testuojasi. Skiepai ir testavimasis – rajono socialinių paslaugų namų prioritetas. Čia daug įvairių patirčių būta – nebenorima naujo ligos protrūkio.

Apie viską Roma Jonikienė trečiadienio, kovo 31 d., VIENYBĖJE.