Premjerė lankėsi Akmenės krašte

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė su patarėjų komanda lankėsi Akmenės rajone ir su Savivaldybės vadovais aptarė sveikatos apsaugos, ekonomikos ir socialinius klausimus. Vyriausybės atstovai apsilankė Savivaldybėje, Naujosios Akmenės ligoninėje, Akmenės rajono pirminės sveikatos priežiūros ir Akmenės rajono greitosios medicinos pagalbos centruose, VMG medienos drožlių plokščių gamykloje.

Pasiūlyta tobulinti bedarbių užimtumo sistemą

Pirmasis susitikimas surengtas Savivaldybėje: meras Vitalijus Mitrofanovas viešniai pateikė iš anksto parengtų klausimų ir problemų, kurios vargina rajoną, tačiau išspręstos gali būti tik padedant centrinei valdžiai.
„Siekiame tapti pilotine Savivaldybe, kurioje Užimtumo tarnybos funkcijas perimtų Savivaldybė“, – kalbėjo V. Mitrofanovas, pabrėžęs paradoksalią situaciją, kai bedarbių daug, tačiau darbo jėgos trūksta. Savivaldybėms nesuteikiama teisė pačioms spręsti dėl asmenų grupių, kurioms būtų taikoma Užimtumo didinimo programa (UDP). Tokios teisės suteikimas paspartintų darbo ieškančių asmenų įsitraukimą ir grįžimą į darbo rinką. Šioje programoje turi turėti teisę dalyvauti visi nedirbantys asmenys, nepriklausomai, ar jie registruoti, ar neregistruoti Užimtumo tarnyboje. Neatmetama prielaida, kad jeigu asmeniui neteikiama centralizuota paslauga (vandens ir nuotekų tiekimas ir šalinimas, šilumos tiekimas, nemokamas vaikų maitinimas ir t.t.), jis net nesiregistruoja Užimtumo tarnyboje. Atokesnių vietovių gyventojai neturi galimybės ir noro važinėti į Užimtumo tarnybą registruotis bei lankytis…

Daugiau apie tai skaitykite 2021 08 21 „Vienybėje|